Hotel Adeona

Хотел со 4 ѕвезди, се наоѓа на 0.6км од Пирин, нуди сауна и базен

Банско
img

Соби

01.12 - 22.12.2022 06.03 - 20.04.2023 30.12.2022 -02.01.2023 03.01 - 26.01.2023 06.02 - 05.03.2023 23.12 - 29.12.2022 27.01 - 05.02.2023
мин. 2 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 3 ноќевања
НП / ПП+ НП / ПП+ НП / ПП+ НП / ПП+
53.00 € / 67.00 € 97.00 € / 112.00 € 64.00 € / 78.00 € 70.00 € / 84.00 €

01.12 - 22.12.2022 06.03 - 20.04.2023 30.12.2022 -02.01.2023 03.01 - 26.01.2023 06.02 - 05.03.2023 23.12 - 29.12.2022 27.01 - 05.02.2023
мин. 2 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 3 ноќевања
НП / ПП+ НП / ПП+ НП / ПП+ НП / ПП+
66.00 € / 84.00 € 122.00 € / 142.00 € 74.00 € / 92.00 € 80.00 € / 98.00 €

Опис

Во цената е вклучено:

1 ноќевање за 2 лица со појадок или појадок и вечера

Бесплатно користење на базен, сауна, парна бања

Shutlle bus од/до ски лифт

Wi-Fi

Туристичка такса


Mаксимум сместување:

Студио - 2+0 / 2+1 / 3+0 лица

Еднособен апартман - 2+0 / 2+1 / 3+0 / 2+2 / 3+1 лице


Доплати:

Новогодишна вечера - 60 еур - возрасни, 30 еур – деца 3 - 11.99 г. - задолжително


Попусти:

Деца до 2.99 г. - бесплатно / Прво дете 3 - 11.99 г. на дополнително легло со 2 возрасни - бесплатно

Второ дете 3 - 11.99 г. на дополнително легло со 2 возрасни - 50% попуст

Возрасен на дополнително легло - 30% попуст


Early Booking Discounts:

10% попуст за сите резервации направени до 15.12.2022 и целосно платени до 30.12.2022


Екстра:

7=6 , 14=12 за престој 01.12.2022 - 22.12.2022 и 06.03.2023 - 20.04.2023


Екстра може да се комбинира со EB попуст!


ОТКАЖУВАЊА:

Не се наплаќа за откажување 3 дена пред пристигање за период:

01.12.2022 - 22.12.2022 и 06.03.2023 - 20.04.2023

По овој период се наплаќаат 2 ноќевања


Не се наплаќа за откажување 14 дена пред пристигање за период:

30.12.2022 -02.01.2023

По овој пеиод се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 7 дена пред пристигање за период:

03.01.2023 - 26.01.2023 и 06.02.2023 - 05.03.2023

По овој период се наплаќаат 2 ноќевања


Не се наплаќа за откажување 7 дена пред пристигање за период:

23.12.2022 - 29.12.2022 и 27.01.2023 - 05.02.2023

По овој период се наплаќаат 2 ноќевања


No show се наплаќа 100 %

Локација

Цена

53.00 €

Детали

Сместен е на 5 мин. од гондолата и центарот на Банско. Поседува Спа центар кој располага со затворен базен, џакузи, парна бања, сауна и теретана. Хотелот нуди комплетно опремени студија, апартмани со 1 спална и апартмани со 2 спални со прекрасен поглед на планината. Собите имаат кујна, ТВ со сателитски програми, бања со када. Гостите можат да уживаат во утринскиот оброк во ресторанот или да уживаат во европските, британските и ирските оброци во The Irish Harp на 5 минути пешачење од хотелот.icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро