img
img
img
img

Опис

Италија, европска земја со долго медитеранско крајбрежје, остави моќен белег на западната култура и кујна. Нејзиниот главен град, Рим, е дом на Ватикан, како и историска уметност и антички урнатини. Други големи градови вклучуваат Фиренца, со ренесансните ремек-дела како што се „Давид“ на Микеланџело и Дуомо на Брунелески; Венеција, градот на каналите; и Милано, главниот град на модата на Италија.

Понуди за Италија

icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен