Посета на Романија

Јаши, Света Петка

Романија
Времетраење

3 денови

Тип на тура

Групно патување

Група

35 особи

img
img
img
img

Опис


‼️НАЈНОВО‼️

СВЕТА ПЕТКА - ЈАШИ РОМАНИЈА 20-23/04/2023

ПОЧИТУВАНИ, АРБОТРАВЕЛ ПОВТОРНО ОРГАНИЗИРА ПОКЛОНИЧКО ПАТУВАЊЕ И ПОКЛОНЕНИЕ НА МОШТИТЕ НА СВЕТА ПЕТКА ВО ЈАШИ

РОМАНИЈА ВО АПРИЛ Јаши „Градот со над 100 цркви“

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:

✔️ 9.920 мкд. (160 еур)

Аранжманот вклучува:

✔️ Превоз со туристички автобус и придружник за време на патувањето

✔️ Две ноќевања со појадок во хотел 3*

✔️ Организација и водство на патувањето

Минимум 40 патника


Во цената е вклучено:

· Превоз со туристички автобус и придружник за време на патувањето

· Две ноќевања со појадок во хотели

· Организација и водство на патувањето

Во цената не е вклучено:

· Патничко осигурување

· Останати лични трошоци


За реализација на патувањето потребно е минимум 40 патника.

За ова патување важат општите услови за патување на туристичката агенција АРБОТРАВЕЛ.


НАПОМЕНА

  • Од моментот на пријавувањето, се создаваат административни трошоци на организаторот на патувањето, хотел, автобуски превоз и слично, па откажување на патувањето повлекува и надокнада за тие трошоци, кои се точно прецизирани со датуми по табели во Општите услови за патување.
  • Агенцијата нема одговорност во случај пограничните власти да му оневозможат на патникот влез во друга земја.
  • Организаторот не може да влијае на сместувањето во хотелот. Распределбата на собите се врши на рецепција по пристигнувањето.
  • Доколку дојде до одредена штета или непредвидени трошоци поради непочитување на упатствата и напомените, организаторот на патувањето нема одговорност, туку целокупниот износ на штетата ги сноси патникот.
  • Во случај да дојде до промена на монетарниот пазар, промена на цената на горивото или недоволен број на пријавени патници, агенцијата го задржува правото да ја корегира цената и да направи промена во програмата, како и да ја спои турата со друга агенција.
  • Организаторот на патувањето го задржува правото преку акција или last minute понуда да ги продаде слободните капацитети по друга цена од претходната. Странките кои го уплатиле аранжманот по претходната цена немаат право да побараат надокнада поради промената.
  • Агенцијата го задржува правото за промена на реализација на програмата во зависност од други објективни околности (временски прилики, задржувања на гранични премини од страна на царинските служби, ограничувања врзани за работно време на одредени објекти, застои на автопат).


Агенда

Детали

Датум на поаѓање

20 April, 2023

Датум на враќање

23 April, 2023

Информации

РОМАНИЈА - СВЕТА ПЕТКА Јаши „Градот со над 100 цркви“.


Цена

160.00 € / по особа

icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро