УРАНОПОЛИС

КРСТАРЕЊЕ АТОС

Грција
Времетраење

0 денови

Тип на тура

Групно патување

Група

45 особи

img
img
img
img
img
img

Опис

Во цената е вклучено:

  • - Цената вклучува превоз со туристички автобус ;
  • - Пратител од Агенцијата за време на патувањето;


ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

- 15 еур. Карта за брод околу манастирите ;

- патничко осигурување;

- Други лични трошоци;

За реализација на ова патување потребно е минимум од 45 патника.

  • ☎️ 3109518; 070570844;072212138


Напомена:

За реализација на ова патување потребен е минимум од 45патници.

Редоследот на седењето во автобусот се прави според датумот на резервацијата.

За резервација на патувањето потребна е аконтација од 30%, целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање.

Агенцијата го задржува правото за откажување на патувањето најмногу 3 дена пред поаѓање.

НАПОМЕНА ЗА РАСПОРЕД ЗА СЕДИШТЕ ВО АВТОБУС

Со потпишување на договорот за патување, патникот го прифаќа местото во автобус кое ќе му го додели агенцијата, земајќи го во предвид најпрво периодот на уплата, а исклучоци се прават за повозрасни патници и мали деца. Можност за избор на место во автобусот со доплата на 20 евра при уплата на аранжманот.

Агенда

1 ден


Детали

Датум на поаѓање

6 April, 2024

Датум на враќање

6 April, 2024

Информации

СИГУРНА РЕАЛИЗАЦИЈА

НА 06 АПРИЛ 2024 год. ЗАПОЧНУВАМЕ

СО КРСТАРЕЊАТА ПОКРАЈ АТОС.

И СЕКАКО САМО ЗА ВАС ДОКОЛКУ ВРЕМЕНСКИТЕ УСЛОВИ ДОЗВОЛАТ ЌЕ БИДАТ ДОНЕСЕНИ МОШТИТЕ ОД Xenophontos monastery ЕДЕН ОД НАЈГОЛЕМИТЕ МАНАСТИРИ НА АТОС

НОВО ПАТУВАЊЕ НОВО ДОЖИВУВАЊЕ СО АРБОТРАВЕЛ НА 06/04/2024 год.

НА АТОС

ЦЕНА: 1.700 ден.

Бродска влезница 15€

Секое крстарење на Атос со Арботравел носи свое доживување…

Почуствувајте го и вие духот на монасите од Света Гора,играта на делфините и слободата на галебите…

Дали сте подготвени за едно вакво духовно крстарење ?

Ние ви закажуваме крстарење кое ќе ви остане во вашите сеќавања на 06/04/2024 Господово лето….

Не дозволувајте другите да ви раскажуваат,бидете и вие дел од илјадниците кој го почувствувале духот на СВЕТА ГОРА!!!

ЦЕНА: 1.700 ден.

- Цената вклучува превоз со туристички автобус ;

- Пратител од Агенцијата за време на патувањето;

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

- 15 еур. Карта за брод околу манастирите ;

- патничко осигурување;

- Други лични трошоци;

За реализација на ова патување потребно е минимум од 40 патника.

3109518; 070570844;072212134

Цена

27.50 € / по особа

icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро