Посета на Егина

Св. НЕКТАРИЈ ЕГИНСКИ

Грција
Времетраење

2 денови

Тип на тура

Групно патување

Група

40 особи

img
img
img
img
img
img

Опис

ПОВТОРНО СО АРБОТРАВЕЛ АТИНА, ЕГИНА ГРЦИЈА

ПОВТОРНО ИМАМЕ БЛАГОСЛОВ ЗА НОЌЕВАЊЕ ВО КОНАЦИТЕ НА СВЕТИ НЕКТАРИЈ ЕГИНСКИ И ПОВТОРНО НАТАЛИЈА КОВАЧЕВИЌ СО НАС.

Велат дека здравјето и среќата извираат од душата, а многумина ја лекуваат токму тука, во манастирот на Св Нектариј Егински.

МНОГУ ИСЦЕЛЕНИЈА ВО КАМАРИЗА И СЕКОГАШ ВО ИСУС ПАНТОКРАТОР ВАДЕЊЕ НА МОШТИТЕ НА 179 МОНАСИ ЗА НАШИТЕ ПОКЛОНЕНИЦИ И ПОКЛОНЕНИЕ И ПОКРСТУВАЊЕ СО НИВ ЗА СИТЕ КОИ ИМААТ ЗДРАВСТВЕНИ ПРОБЛЕМИ .

ПОСЕТА НА МНОГУ СВЕТИЊИ: ПОСЕТА НА ЦРКВАТА СВ НЕКТАРИЈ И ПОКЛОНЕНИЕ НА ГРОБОТ НА СТАРЕЦ НЕКТАРИЈ ВИТАЛИС ВО КАМАРИЗА, МАНАСТИРОТ ИСУС ПАНТОКРАТОР И ПОКЛОНЕНИЕ НА МОШТИТЕ НА 179 МОНАСИ И НА КИВОТОТ НА СВЕТИ НИЛ И СЕКОГАШ ЗА НАШИТЕ ПАТНИЦИ ИМА ДАР ОД МАНАСТИРИТЕ СВЕТО МАСЛО .

ЦРКВАТА СВЕТА ТРОЈЦА ВО ЕГИНА И ПОКЛОНЕНИЕ НА МОШТИТЕ НА СВ НЕКТАРИЈ ЕГИНСКИ ,ЦРКВАТА СВЕТИ НЕКТАРИЈ ЕГИНСКИ , МАНАСТИРОТ СВЕТА ЕКАТЕРИНА

ЦЕНА : 7.130 мкд (115 еур)

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

- ПРЕВОЗ СО АВТОБУС

- НОЌЕВАЊЕ ВО КОНАЦИТЕ ВО ЕГИНА

- ТРАЕКТ ДО И ОД ОСТРОВОТ ЕГИНА

- ПРИСТАНИШНА ТАКСА

- ПРИДРУЖНИК ОД АРБОТРАВЕЛ

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

- ЛОКАЛЕН ВОДИЧ 10 ЕУР

- ПАТНИЧКО ОСИГУРУВАЊЕ

- ДРУГИ ЛИЧНИ ТРОШОЦИ

ИМА МОЖНОСТ ЗА ПЛАЌАЊЕ НА РАТИ

⁠ЗА РЕАЛИЗАЦИЈА НА ОВОЈ ПРОГРАМ ПОТРЕБНО Е ДА ИМА 40 ПАТНИКА.

НАПОМЕНА ЗА РАСПОРЕД ЗА СЕДИШТЕ ВО АВТОБУС

Со потпишување на договорот за патување, патникот го прифаќа местото во автобус кое ќе му го додели агенцијата, земајќи го во предвид најпрво периодот на уплата, а исклучоци се прават за повозрасни патници и мали деца. Можност за избор на место во автобусот со доплата на 20 евра при уплата на аранжманот.
Агенда

Детали

Датум на поаѓање

1 March, 2024

Датум на враќање

3 March, 2024

Информации

ПОВТОРНО СО АРБОТРАВЕЛ АТИНА, ЕГИНА ГРЦИЈА

Велат дека здравјето и среќата извираат од душата, а многумина ја лекуваат токму тука, во манастирот на Св. Нектариј Егински.


Цена

115.00 € / по особа

icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро