Лоциран во Боровец, на само 150м од ски лифтот

Боровец
img

Соби

24.12.2023 - 03.01.2024 ПП 04.01.2024 - 15.03.2024 ПП 18.12. - 23.12.2023 16.03. - 31.03.2024 ПП 01.12 - 17.12.2023 01.04 - 30.04.2024 ПП
184.00 € 156.00 € 138.00 € 125.00 €

24.12.2023 - 03.01.2024 ПП 04.01.2024 - 15.03.2024 ПП 18.12. - 23.12.2023 16.03. - 31.03.2024 ПП 01.12 - 17.12.2023 01.04 - 30.04.2024 ПП
204.00 € 172.00 € 152.00 € 137.00 €

Опис

Во цената е вклучено:

1 ноќевање за Студио или Апартман / со појадок и вечера

Бесплатно користење на базен, сауна, парна бања

Туристичка такса


Mинимум престој - 4 ноќевања за период од 24.12.2023 - 03.01.2024!


Mаксимум сместување:

Студио – 2+1 лице 

Апартман – 2 + 2 лица


Доплати:

Божиќна вечера / задолжителна / - 60 еур за возрасен и 30 еур за дете 2 - 11.99 г. 

Новогодишна вечера / задолжителна / - 90 еур за возрасен и 45 еур за дете 2 - 11.99 г. 


Попусти:

Деца до 1.99 г. – бесплатно 

Прво дете 2 - 11.99 г. на дополнително легло – бесплатно 

Второ дете 2 - 11.99 г. на дополнително легло во Студио/Апартман со 2 возрасни - 60% попуст

Возрасен на дополнитено легло - 30% попуст


Extras:

7=6, 8=7, 9=8 за престој во период од 01.12.2023 - 23.12.2023 и 16.03.2024 - 01.04.2024


ОТКАЖУВАЊА:

Не се наплаќа за откажување 30 дена пред пристигање за период:

24.12.2023 - 03.01.2024

По овој пеиод се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 15 дена пред пристигање за период:

04.01.2024 - 15.03.2024

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 9 дена пред пристигање за период:

18.12.2023 - 23.12.2023 и 16.03.2024 - 31.03.2024

По овој период се наплаќаат 2 ноќевања


Не се наплаќа за откажување 7 дена пред пристигање за период:

01.12.2023 - 17.12.2023 и 01.04.2024 - 31.03.2024

По овој период се наплаќаат 2 ноќевања


No show 100 % се наплаќа

Локација

Цена

125.00 €

Детали

Хотелот се наоѓа во централниот дел на ски-центарот Боровец, на само 100 метри од централната станица на кабинскиот лифт Yastrebets. Комплексот е дизајниран да ги задоволи потребите на различни видови туристи: љубители на скијање и културен туризам како и рекреативни планинари. На располагање на гостите се: голем ресторан со околу 350 седишта, пријатен лоби бар, нуди национални и локални специјалитети на скара на јаглен, погодна зона за релаксација, лоцирана во главната зграда со загреан базен, финска сауна, парна бања, фитнес. Можете исто така да уживате во различни масажи.


icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро