Хотел комплекс со 4 ѕвезди

Банско
img

Соби

01.12 - 21.12.2023 ПП+ 22.12.2022 - 28.12.2023 ПП+ 29.12.2023 - 02.01.2024 ПП+ 03.01 - 08.01.2024 ПП+ 09.01 - 27.01.2024 ПП+ 28.01 - 09.03.2024 ПП+ 10.03 - 15.04.2024 ПП+
72.00 € 90.00 € 119.00 € 90.00 € 85.00 € 90.00 € 72.00 €

01.12 - 21.12.2023 ПП+ 22.12.2022 - 28.12.2023 ПП+ 29.12.2023 - 02.01.2024 ПП+ 03.01 - 08.01.2024 ПП+ 09.01 - 27.01.2024 ПП+ 28.01 - 09.03.2024 ПП+ 10.03 - 15.04.2024 ПП+
129.00 € 163.00 € N/A 162.00 € 153.00 € 162.00 € 129.00 €

01.12 - 21.12.2023 ПП+ 22.12.2022 - 28.12.2023 ПП+ 29.12.2023 - 02.01.2024 ПП+ 03.01 - 08.01.2024 ПП+ 09.01 - 27.01.2024 ПП+ 28.01 - 09.03.2024 ПП+ 10.03 - 15.04.2024 ПП+
164.00 € 200.00 € 258.00 € 200.00 € 190.00 € 200.00 € 164.00 €

01.12 - 21.12.2023 ПП+ 22.12.2022 - 28.12.2023 ПП+ 29.12.2023 - 02.01.2024 ПП+ 03.01 - 08.01.2024 ПП+ 09.01 - 27.01.2024 ПП+ 28.01 - 09.03.2024 ПП+ 10.03 - 15.04.2024 ПП+
308.00 € 380.00 € 495.00 € 380.00 € 360.00 € 380.00 € 308.00 €

01.12 - 21.12.2023 ПП+ 22.12.2022 - 28.12.2023 ПП+ 29.12.2023 - 02.01.2024 ПП+ 03.01 - 08.01.2024 ПП+ 09.01 - 27.01.2024 ПП+ 28.01 - 09.03.2024 ПП+ 10.03 - 15.04.2024 ПП+
87.00 € 105.00 € 134.00 € 105.00 € 100.00 € 105.00 € 87.00 €

Опис

Во цената е вклучено:

1 ноќевање со појадок и вечера

Бесплатно користење на сауна, солена сауна, арома сауна, парна бања, aмам, џакузи, соба за релаксација; пристап до затворен базен акватоник, детски базен и фитнес центар

24/7 - Снек бар - закуски, топли и ладни закуски, сезонско овошје, сендвичи, пици, мали колачи, слатко бифе со домашни десерти, диетален дел, кафе, чај, сокови;

Ски гардероба за сопствена опрема

Shuttle bus до првата станица на Гондола ски лифтот, распоред на рецепција

Туристичка такса


Минимум 4 ноќевања за престој од 29.12.2023 - 02.01.2024!

Минимум 3 ноќевања за престој за цела сезона.


Доплати:

Локална туристичка такса што ја плаќа тур-операторот кој треба да ја наплати од клиентот. Таксата чини 0.61 еур по лице за ноќевање!


Mаксимум сместување:

Еднокреветна соба - 1 возрасен + дете до 5 г.

Двокреветна Deluxe соба - 2 возрасни + 1 дете / 5.99 г.

Еднокреветна соба - 1 возрасен + 1 бебе

Еднособен апартман - 3 возрасни + 1 дете / 5.99 г. или 2 возрасни+ 2 деца

Двособен апартман - 4 возрасни + 1 дете / 5.99 г.

Executive room - 2 возрасни


Доплати:

Соба/Апартман со балкон - 10 еур за ноќ и по достапност

Божиќна вечера / задолжителна / - 30 еур за возрасен и 15 еур за дете (6.00 - 11.99 г.) Дете на возраст 0 – 5.99 г. – бесплатно

Новогодишна вечера / задолжителна / 90 еур за возрасен и 45 еур за дете од (6.00 - 11.99 г.) за ден. Дете на возраст 0 – 5.99 – бесплатно

Барање за резервација на одредена соба - 15 еур за ден

Паркинг со обезбедување - 5 еур за ден

Executive room со Џакузи - 50 еур за ден

25 еур доплата за UAI на база ПП+


Екстра не важат за доплатите!


Попусти:

Деца до 5.99 г. - бесплатно

Деца од 6.00 до 11.99 г. на дополнително легло - 50% попуст

Возрасен на дополнително легло - 30% попуст од редовната цена


Early booking discount:

30% попуст за резервации до 15.09.2023 и плаќање до 30.09.2023

20% попуст за резервации до 30.09.2023 и плаќање до 15.10.2023

15% попуст за резервации до 15.10.2023 и плаќање до 30.10.2023Екстра:

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10,12=11, 13=12, 14=12 важи за престој во период:

01.12.2023 - 28.12.2023

03.01.2024 - 15.04.2024

5=4 важо за период

01.12.2023 - 21.12.2023

10.03.2024-15.04.2024Ако бесплатна ноќ опфаќа два периоди со различна цена, тогаш бесплатното ноќевање се пресметува од пониската цена/сезона


ОТКАЖУВАЊА:


се наплаќа 100%No show 100 % се наплаќа

Локација

Цена

72.00 €

Детали

Луксузен комплекс со импресивна функционалност и дизајн. Се наоѓа на влезот на градот Банско, а од центарот е на 15 минути пешачење. Хотелот ги нуди сите удобности и услуги неопходни за целосна релаксација, активно скијање или службено патување. Располага со лоби бар, Спа центар, ресторан во кој појадок и вечера се служи на шведска маса, и секако дел за најмалите гости. 


icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро