Хотел комплекс со 4 ѕвезди

Банско
img

Соби

01.12 - 22.12.2022 ПП 23.12.2022 - 28.12.2023 ПП 29.12.2022 - 02.01.2023 ПП 03.01 - 10.01.2023 ПП 11.01 - 18.01.2023 ПП 19.01 - 05.03.2023 ПП 06.03 - 15.04.2023 ПП
62.00 € 77.00 € 103.00 € 62.00 € 72.00 € 77.00 € 62.00 €

01.12 - 22.12.2022 ПП 23.12.2022 - 28.12.2023 ПП 29.12.2022 - 02.01.2023 ПП 03.01 - 10.01.2023 ПП 11.01 - 18.01.2023 ПП 19.01 - 05.03.2023 ПП 06.03 - 15.04.2023 ПП
64.00 € 79.00 € 105.00 € 84.00 € 74.00 € 79.00 € 64.00 €

01.12 - 22.12.2022 ПП 23.12.2022 - 28.12.2023 ПП 29.12.2022 - 02.01.2023 ПП 03.01 - 10.01.2023 ПП 11.01 - 18.01.2023 ПП 19.01 - 05.03.2023 ПП 06.03 - 15.04.2023 ПП
113.00 € 140.00 € N/A 149.00 € 131.00 € 140.00 € 113.00 €

01.12 - 22.12.2022 ПП 23.12.2022 - 28.12.2023 ПП 29.12.2022 - 02.01.2023 ПП 03.01 - 10.01.2023 ПП 11.01 - 18.01.2023 ПП 19.01 - 05.03.2023 ПП 06.03 - 15.04.2023 ПП
153.00 € 183.00 € 235.00 € 194.00 € 173.00 € 184.00 € 153.00 €

01.12 - 22.12.2022 ПП 23.12.2022 - 28.12.2023 ПП 29.12.2022 - 02.01.2023 ПП 03.01 - 10.01.2023 ПП 11.01 - 18.01.2023 ПП 19.01 - 05.03.2023 ПП 06.03 - 15.04.2023 ПП
255.00 € 315.00 € 420.00 € 335.00 € 295.00 € 315.00 € 255.00 €

01.12 - 22.12.2022 ПП 23.12.2022 - 28.12.2023 ПП 29.12.2022 - 02.01.2023 ПП 03.01 - 10.01.2023 ПП 11.01 - 18.01.2023 ПП 19.01 - 05.03.2023 ПП 06.03 - 15.04.2023 ПП
76.00 € 91.00 € 116.00 € 93.00 € 88.00 € 91.00 € 76.00 €

Опис

Во цената е вклучено:

1 ноќевање со појадок и вечера

Бесплатно користење на сауна, солена сауна, арома сауна, парна бања, aмам, џакузи, соба за релаксација; пристап до затворен базен акватоник, детски базен и фитнес центар

24/7 - Снек бар - закуски, топли и ладни закуски, сезонско овошје, сендвичи, пици, мали колачи, слатко бифе со домашни десерти, диетален дел, кафе, чај, сокови;

Појадок (шведска маса): кафе, чај, сокови;

Вечера (шведска маса): кафе, чај, сокови

Ски гардероба за сопствена опрема

Shuttle bus до првата станица на Гондола ски лифтот, распоред на рецепција

Туристичка такса


Минимум 4 ноќевања за престој од 29.12.2022 - 02.01.2023!

Минимум 3 ноќевања за престој за цела сезона.


Доплати:

Локална туристичка такса што ја плаќа тур-операторот кој треба да ја наплати од клиентот. Таксата чини 1 еур по лице за ноќевање!


Mаксимум сместување:

Еднокреветна соба - 1 возрасен + дете до 5 г.

Двокреветна соба - 2 возрасни

Двокреветна Deluxe соба - 2 возрасни + 1 дете / 5.99 г.

Еднокреветна соба - 1 возрасен + 1 бебе

Еднособен апартман - 3 возрасни + 1 дете / 5.99 г.

Двособен апартман - 4 возрасни + 1 дете / 5.99 г.

Executive room - 2 возрасни


Доплати:

Соба/Апартман со балкон - 20 еур за цел престој и по достапност

Божиќна вечера / задолжителна / - 25 еур за возрасен и 12.50 еур за дете (6.00 - 11.99 г.) за ден. Дете на возраст 0 – 5.99 г. – бесплатно

Новогодишна вечера / задолжителна / 70 еур за возрасен и 35 еур за дете од (6.00 - 11.99 г.) за ден. Дете на возраст 0 – 5.99 – бесплатно

Барање за резервација на одредена соба - 15 еур за ден

Паркинг со обезбедување - 5 еур за ден

Executive room со Џакузи - 50 еур за ден


Екстра не важат за доплатите!


Попусти:

Деца до 5.99 г. - бесплатно

Деца од 6.00 до 11.99 г. на дополнително легло - 50% попуст

Возрасен на дополнително легло - 30% попуст од редовната цена


Екстра:

7=6 важи за престој во период:

01.12.2022 - 22.12.2022

03.01.2023 - 10.01.2023

11.01.2023 - 18.01.2023

19.01.2023 - 05.03.2023

06.03.2023 - 15.04.2023


Екстра важи за престој во периодите 01.12.2022 - 22.12.2022 и 06.03.2023 и 15.04.2023


Eкстра НЕ ВАЖИ за период 23.12.2022 - 02.01.2023 .!

Ако бесплатна ноќ опфаќа два периоди со различна цена, тогаш бесплатното ноќевање се пресметува од пониската цена/сезона


ОТКАЖУВАЊА:

Не се наплаќа за откажување 18 дена пред пристигање за период:

01.12.2022 - 22.12.2022

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 25 дена пред пристигање за период:

23.12.2022 - 28.12.2023

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 30 дена пред пристигање за период:

29.12.2022 - 02.01.2023

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 25 дена пред пристигање за период:

03.01.2023 - 10.01.2023

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 18 дена пред пристигање за период:

11.01.2023 - 18.01.2023

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 18 дена пред пристигање за период:

19.01.2023 - 05.03.2023

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 20 дена пред пристигање за период:

06.03.2023 - 15.04.2023

По овој период се наплаќа 100%


No show 100 % се наплаќа

Локација

Цена

62.00 €

Детали

Луксузен комплекс со импресивна функционалност и дизајн. Се наоѓа на влезот на градот Банско, а од центарот е на 15 минути пешачење. Хотелот ги нуди сите удобности и услуги неопходни за целосна релаксација, активно скијање или службено патување. Располага со лоби бар, Спа центар, ресторан во кој појадок и вечера се служи на шведска маса, и секако дел за најмалите гости. 


icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро