Хотел Амира

Хотел со 5 ѕвезди, лоциран на подножјето на Пирин, на само неколку чекори од гондолата

Банско
img

Соби

01.12 - 26.12.2022 15.03 - 31.03.2023 27.12.2022 - 01.01.2023 02.01 - 14.03.2023
НП / ПП НП / ПП НП / ПП
€ 112.00 / € 136.00 € 199.00 / € 223.00 € 161.00 / € 185.00

01.12 - 26.12.2022 15.03 - 31.03.2023 27.12.2022 - 01.01.2023 02.01 - 14.03.2023
НП / ПП НП / ПП НП / ПП
€ 136.00 / € 160.00 € 240.00 / € 264.00 € 195.00 / € 220.00

01.12 - 26.12.2022 15.03 - 31.03.2023 27.12.2022 - 01.01.2023 02.01 - 14.03.2023
НП / ПП НП / ПП НП / ПП
€ 171.00 / € 195.00 € 300.00 / € 324.00 € 245.00 / € 270.00

01.12 - 26.12.2022 15.03 - 31.03.2023 27.12.2022 - 01.01.2023 02.01 - 14.03.2023
НП / ПП НП / ПП НП / ПП
€ 260.00 / € 284.00 € 455.00 / € 480.00 € 370.00 / € 395.00

Опис

Доплати:

Додаток за новогодишна вечера / задолжителна / за резервации на НП - 140.00 eur за возрасен и 70.00 eur за дете 6-11.99 г. и 15.00 eur за дете 2-5.99 г.

Додаток за новогодишна вечера / задолжителна / за резервации на ПП - 125.00 eur за возрасен и 62.50 eur за дете 6-11.99 г. и 15.00 eur за дете 2-5.99 г.


Mаксимум сместување:

Двокреветна соба - 2 лицаСтудио - 2+1 лице

Еднособен апартман - 2+1 лице

Еднособен апартман со камин - 2+2 лица


Попусти:

Дете до 5.99 г. - бесплатно

Дете од 6 - 11.99 г. на дополнително легло со 2 возрасни на НП - 38.00 eur за ден

Возрасен на дополнително легло на НП - 48.00 eur за ден

Дете од 6 - 11.99 г. на дополнително легло со 2 возрасни на ПП - 50.00 eur за ден

Возрасен на дополнително легло на ПП - 60.00 eur за ден


Early Booking Discounts:

10 % ЕВ попуст за сите резервации направени до 30.11.2022 и целосно платени до 10.12.2022


НЕ е можно да се прават промени за резервации со ЕВ попусти.

Откажување на резервации со ЕВ попусти е можно само до 10.12.2022 година, по овој датум ќе им се наплаќа 50% казна од вкупниот износ!

ЕВ попустите НЕ важат за периодот 27.12.2022 - 01.01.2023!


Екстра:

7=6, 10=9, 14=12 важи за период 01.12.2022 - 26.12.2022 и 02.01.2023 - 31.03.2023


Додатоците може да се комбинираат со ЕВ попустите!


ОТКАЖУВАЊА:

Не се наплаќа за откажување 15 дена пред пристигање за период:

01.12.2022 - 26.12.2022 и 15.03.2023 - 31.03.2023

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 31 дена пред пристигање за период:

27.12.2022 - 01.01.2023

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 30 дена пред пристигање за период:

02.01.2023 - 14.03.2023

По овој период се наплаќа 100%


No show се наплаќа 100 %

Локација

Цена

112.00 €

Детали

Во цената е вклучено:

1 ноќевање за редовно легло со појадок и вечера

Бесплатно користење на базен, сауна, парна бања, инфрацрвена сауна, фитнес, џакузи

Ски гардероба за сопствена опрема

Shuttle bus до првата станица на Гондола ски лифтот, распоред на рецепција

Интернет, паркинг

Туристичка такса

icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро