Хотел со 5 ѕвезди, лоциран на подножјето на Пирин, на само неколку чекори од гондолата

Банско
img

Соби

01.12 - 26.12.2022 15.03 - 31.03.2023 27.12.2022 - 01.01.2023 02.01 - 14.03.2023
НП / ПП НП / ПП НП / ПП
€ 112.00 / € 136.00 € 199.00 / € 223.00 € 161.00 / € 185.00

01.12 - 26.12.2022 15.03 - 31.03.2023 27.12.2022 - 01.01.2023 02.01 - 14.03.2023
НП / ПП НП / ПП НП / ПП
€ 136.00 / € 160.00 € 240.00 / € 264.00 € 195.00 / € 220.00

01.12 - 26.12.2022 15.03 - 31.03.2023 27.12.2022 - 01.01.2023 02.01 - 14.03.2023
НП / ПП НП / ПП НП / ПП
€ 171.00 / € 195.00 € 300.00 / € 324.00 € 245.00 / € 270.00

01.12 - 26.12.2022 15.03 - 31.03.2023 27.12.2022 - 01.01.2023 02.01 - 14.03.2023
НП / ПП НП / ПП НП / ПП
€ 260.00 / € 284.00 € 455.00 / € 480.00 € 370.00 / € 395.00

Опис

Во цената е вклучено:

  • 1 ноќевање за редовно легло со појадок и вечера
  • Бесплатно користење на базен, сауна, парна бања, инфрацрвена сауна, фитнес, џакузи
  • Ски гардероба за сопствена опрема
  • Shuttle bus до првата станица на Гондола ски лифтот, распоред на рецепција
  • Интернет, паркинг
  • Туристичка такса


Доплати:

Додаток за новогодишна вечера / задолжителна / за резервации на НП - 140.00 еур за возрасен и 70.00 еур за дете 6-11.99 г. и 15.00 еур за дете 2-5.99 г.

Додаток за новогодишна вечера / задолжителна / за резервации на ПП - 125.00 еур за возрасен и 62.50 еур за дете 6-11.99 г. и 15.00 еур за дете 2-5.99 г.


Mаксимум сместување:

Двокреветна соба - 2 лица

Студио - 2+1 лице

Еднособен апартман - 2+1 лице

Еднособен апартман со камин - 2+2 лица


Попусти:

Дете до 5.99 г. - бесплатно

Дете од 6 - 11.99 г. на дополнително легло со 2 возрасни на НП - 38.00 еур за ден

Возрасен на дополнително легло на НП - 48.00 еур за ден

Дете од 6 - 11.99 г. на дополнително легло со 2 возрасни на ПП - 50.00 еур за ден

Возрасен на дополнително легло на ПП - 60.00 еур за ден


Екстра:

7=6, 10=9, 14=12 важи за период 01.12.2022 - 26.12.2022 и 02.01.2023 - 31.03.2023


ОТКАЖУВАЊА:

Не се наплаќа за откажување 15 дена пред пристигање за период:

01.12.2022 - 26.12.2022 и 15.03.2023 - 31.03.2023

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 31 дена пред пристигање за период:

27.12.2022 - 01.01.2023

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 30 дена пред пристигање за период:

02.01.2023 - 14.03.2023

По овој период се наплаќа 100%


No show се наплаќа 100 %

Локација

Цена

112.00 €

Детали

Хотел со пет ѕвезди кој се наоѓа во подножјето на Пирин, на неколку минути пешачење од почетната станица на жичарницата. На посетителите им нуди широк спектар на опции за сместување во исклучително модерни и функционално опремени соби. Хотелот располага со класичен ресторан каде можете да уживате во богато мени со свежо подготвена храна, специјално избрани вина и други пијалоци. Поседува спа центар за одмор и релаксација. Најмалите гости можат да се забавуваат во детскиот слободен простор за игра. 


icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро