Хотел Путник

Еден од првите угостителски објекти на Сребрената планина

Копаоник
img
img
img
img
img
img
img
img

Соби

01-07 дек 07-17 дек 17-24 дек и 17 мар - 06 апр 24-28 дек и 10-17 мар 28 дек - 03 јан 03-21 јан и 18 феб-10 мар 21 јан - 11 феб 11-18 феб
66.00 € 81.00 € 71.00 € 97.00 € 168.00 € 112.00 € 102.00 € 122.00 €

01-07 дек 07-17 дек 17-24 дек и 17 мар - 06 апр 24-28 дек и 10-17 мар 28 дек - 03 јан 03-21 јан и 18 феб-10 мар 21 јан - 11 феб 11-18 феб
73.00 € 90.00 € 78.00 € 106.00 € 184.00 € 123.00 € 112.00 € 134.00 €

01-07 дек 07-17 дек 17-24 дек и 17 мар - 06 апр 24-28 дек и 10-17 мар 28 дек - 03 јан 03-21 јан и 18 феб-10 мар 21 јан - 11 феб 11-18 феб
73.00 € 90.00 € 78.00 € 106.00 € 184.00 € 123.00 € 112.00 € 134.00 €

01-07 дек 07-17 дек 17-24 дек и 17 мар - 06 апр 24-28 дек и 10-17 мар 28 дек - 03 јан 03-21 јан и 18 феб-10 мар 21 јан - 11 феб 11-18 феб
79.00 € 98.00 € 85.00 € 116.00 € 201.00 € 134.00 € 122.00 € 146.00 €

01-07 дек 07-17 дек 17-24 дек и 17 мар - 06 апр 24-28 дек и 10-17 мар 28 дек - 03 јан 03-21 јан и 18 феб-10 мар 21 јан - 11 феб 11-18 феб
79.00 € 98.00 € 85.00 € 116.00 € 201.00 € 134.00 € 122.00 € 146.00 €

Опис

Во цената е вклучено:

 • престој во избраната соба со услуга полупансион (самопослужување – шведска маса)
 • Користење SPA & WELLNESS и FITNESS центар (Затворен базен за возрасни и за деца, Џакузи, Финска, Руска и инфрацрвена сауна, турско купатило, Тапидариум
 • Свечена Новогодишна вечера 31.12.2023 како и Божиќна вечера 25.12.2023 и 07.01.2024 – вклучена е во цената! 


Check in 14.00ч; Check out 10.00ч


Услови за деца:

 • Деца до 2,99 год имаат бесплатен престој
 • Деца од 3-11,99 год имаат попуст од 30% доколку користат сопствен кревет и 50% ако користат заеднички кревет 


Во цената не е вклучено:

 • Такса за престој по лице од ден за возрасни 1,10 еур, за деца (0-7 год)- бесплатно (7-15 год) - 0,60 еур
 • Осигурување во износ од 0,20 еур по лице дневно без оглед на возраста
 • Масажа и Hammam потребно е да се резервира на лице место
 • Игротека за деца – се плаќа на лице место 


Доплати и попусти:

 • Доплата за 1/1 соба изнесува 50%.
 • За услуга ноќевање со појадок – намалување 10% од дадената цена за полупансион со претходно барање 

Локација

Цена

66.00 €

Детали

Хотел Путник се наоѓа на 1.650 м надморска височина во Националниот парк Копаоник. Има директен пристап до скијачката патека Сончева долина. Собите во хотелот имаат панорамски поглед на Сончевата долина. Удобности како a la carte ресторан, кафуле, ски соба, Wellness спа, соба за забава итн. Бесплатен Wi-Fi е обезбеден во целиот хотел. 


icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро