Хотел Путник

Еден од првите угостителски објекти на Сребрената планина

Копаоник
img
img
img
img
img
img
img
img

Соби

1-29 дек 23-29 дек 29дек - 1јан 3-23јан 23јан-12фев 12фев-13март 13-19март 19март-4апр
81.00 € 97.00 € 163.00 € 117.00 € 102.00 € 122.00 € 102.00 € 80.00 €

1-29 дек 23-29 дек 29дек - 1јан 3-23јан 23јан-12фев 12фев-13март 13-19март 19март-4апр
90.00 € 106.00 € 179.00 € 129.00 € 112.00 € 134.00 € 112.00 € 90.00 €

1-29 дек 23-29 дек 29дек - 1јан 3-23јан 23јан-12фев 12фев-13март 13-19март 19март-4апр
98.00 € 116.00 € 195.00 € 140.00 € 122.00 € 146.00 € 122.00 € 98.00 €

1-29 дек 23-29 дек 29дек - 1јан 3-23јан 23јан-12фев 12фев-13март 13-19март 19март-4апр
106.00 € 126.00 € 212.00 € 152.00 € 132.00 € 159.00 € 132.00 € 106.00 €

1-29 дек 23-29 дек 29дек - 1јан 3-23јан 23јан-12фев 12фев-13март 13-19март 19март-4апр
106.00 € 126.00 € 212.00 € 152.00 € 132.00 € 159.00 € 132.00 € 106.00 €

Опис

Во цената е вклучено:

 • Такса за престој во избраната соба со услуга полупансион (самопослужување – шведска маса)
 • Користење SPA & WELLNESS и FITNESS центар (Затворен базен за одрасле и за децу, Џакузи, Финска, Руска и инфрацрвена сауна. Турско купатило)
 • Свечена Новогодишна вечера 31.12.2022 како и Божиќна вечера 25.12.2022 и 07.01.2023 – вклучена е во цената! 


Check in 14.00ч; Check out 10.00ч


Услови за деца:

 • Деца до 2,99 год имаат бесплатен престој
 • Деца од 3-11,99 год имаат попуст од 30% доколку користат сопствен кревет и 50% ако користат заеднички кревет 


Во цената не е вклучено:

 • Такса за престој по лице од ден за возрасни 120rsd, за деца (0-7 год)- бесплатно (7-15 год) - 60rsd
 • Осигурување во износ од 20 rsd по лице дневно без оглед на возраста
 • Масажа и Hammam потребно е да се резервира на лице место
 • Игротека за деца – се плаќа на лице место 


Доплати и попусти:

 • Доплата за 1/1 соба изнесува 50%.
 • За услуга ноќевање со појадок – намалување 10% од дадената цена за полупансион со претходно барање 

Локација

Цена

81.00 €

Детали

Хотел Путник се наоѓа на 1.650 м надморска височина во Националниот парк Копаоник. Има директен пристап до скијачката патека Сончева долина. Собите во хотелот имаат панорамски поглед на Сончевата долина. Удобности како a la carte ресторан, кафуле, ски соба, Wellness спа, соба за забава итн. Бесплатен Wi-Fi е обезбеден во целиот хотел. 


icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро