Hotel MPM Sport

Хотел со 4 ѕвезди, со идеална ski-in / ski-out локација, на само 100 метри над гондолата

Банско
img

Соби

30.12.2022 - 06.01.2023 ПП 23.12 - 29.12.2022 07.01 - 13.01.2023 11.02 - 18.02.2023 ПП 14.01 - 10.02.2023 19.02 - 17.03.2023 14.04 - 18.04.2023 ПП 01.12 - 22.12.2022 18.03 - 13.04.2023 ПП
мин. 5 ноќевања мин. 4 ноќевања мин. 3 ноќевања нема мин. ноќевања
101.00 € 87.50 € 72.00 € 59.00 €

30.12.2022 - 06.01.2023 ПП 23.12 - 29.12.2022 07.01 - 13.01.2023 11.02 - 18.02.2023 ПП 14.01 - 10.02.2023 19.02 - 17.03.2023 14.04 - 18.04.2023 ПП 01.12 - 22.12.2022 18.03 - 13.04.2023 ПП
мин. 5 ноќевања мин. 4 ноќевања мин. 3 ноќевања нема мин. ноќевања
116.00 € 102.00 € 78.00 € 63.00 €

30.12.2022 - 06.01.2023 ПП 23.12 - 29.12.2022 07.01 - 13.01.2023 11.02 - 18.02.2023 ПП 14.01 - 10.02.2023 19.02 - 17.03.2023 14.04 - 18.04.2023 ПП 01.12 - 22.12.2022 18.03 - 13.04.2023 ПП
мин. 5 ноќевања мин. 4 ноќевања мин. 3 ноќевања нема мин. ноќевања
319.00 € 282.00 € 227.00 € 194.00 €

30.12.2022 - 06.01.2023 ПП 23.12 - 29.12.2022 07.01 - 13.01.2023 11.02 - 18.02.2023 ПП 14.01 - 10.02.2023 19.02 - 17.03.2023 14.04 - 18.04.2023 ПП 01.12 - 22.12.2022 18.03 - 13.04.2023 ПП
мин. 5 ноќевања мин. 4 ноќевања мин. 3 ноќевања нема мин. ноќевања
199.00 € 172.00 € 120.00 € 107.00 €

30.12.2022 - 06.01.2023 ПП 23.12 - 29.12.2022 07.01 - 13.01.2023 11.02 - 18.02.2023 ПП 14.01 - 10.02.2023 19.02 - 17.03.2023 14.04 - 18.04.2023 ПП 01.12 - 22.12.2022 18.03 - 13.04.2023 ПП
мин. 5 ноќевања мин. 4 ноќевања мин. 3 ноќевања нема мин. ноќевања
230.00 € 201.00 € 126.00 € 111.00 €

Опис

Во цената е вклучено:

  • 1 ноќевање со појадок и вечераКористење на внатрешен базен, сауна, salty сауна, shock bucket, парна бања, римска сауна, Џакузи
  • Ски гардероба за сопствена опрема
  • Wi-Fi
  • Туристичка такса


Mаксимум сместување:

Еднокреветна соба executive / deluxe - 1 лице

Двокреветна Executive соба - 2 лица

Двокреветна Deluxe соба - 2 + 1 лице

Апартман - 2 + 2 лица


Доплати:

Новогодишна вечера / задолжителна / 95.00 еур за возрасен и 47.50 еур за дете / 2 - 12.99 г.

доплата за Deluxe VIP апартман – 75.00 еур за ноќ дополнително на цената за апартман.


Попусти:

Деца до 1.99 г. - бесплатно

Дете од 2 до 12.99 г. на дополнително легло во executive или deluxe соба – 20.00 еур

Дете од 2 до 12.99 г. на редовно легло – 20% намалување од цената на редовен кревет за возрасен

Возрасен на дополнително легло - 20% попуст


Екстра:

7=6, 10=9, 11=10, 14=12 за сите пристигнувања до 23.12.2022 и од 13.03.2023 до крај на сезоната


ОТКАЖУВАЊА:

Не се наплаќа за откажување 30 дена пред пристигање за период:

30.12.2022 - 06.01.2023

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 17 дена пред пристигање за период:

23.12.2022 - 29.12.2022 и 07.01.2023 - 13.01.2023 и 11.02.2023 - 18.02.2023

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 9 дена пред пристигање за период:

14.01.2023 - 10.02.2023 and 19.02.2023 - 17.03.2023 and 14.04.2023 - 18.04.2023

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 7 дена пред пристигање за период:

01.12.2022 - 22.12.2022 и 18.03.2023 - 13.04.2023

По овој период се наплаќаат 2 ноќевања


No show се наплаќа 100 %

Локација

Цена

59.00 €

Детали

Покрај својата врвна локација на падините во подножјето на планината Пирин, овој хотел нуди и супериорно сместување со пријатни и луксузни соби и апартмани; пријатен лоби бар каде што можете да гледате скијање додека го пиете пијалокот покрај каминот, како и простран спа центар.icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро