Хотел со 4 ѕвезди, внатрешен базен и сауна

Банско
img

Соби

01.12 - 22.12.2022 07.03 - 10.04.2023 23.12 - 27.12.2022 28.12.2022 - 02.01.2023 03.01 - 10.01.2023 21.01 - 20.02.2023 11.01 - 20.01.2023 21.02 - 06.03.2023
НП / ПП НП / ПП НП / ПП НП / ПП НП / ПП
40.00 € / 44.00 € 48.00 € / 53.00 € 68.00 € / 75.00 € 51.00 € / 56.00 € 46.00 € / 51.00 €

01.12 - 22.12.2022 07.03 - 10.04.2023 23.12 - 27.12.2022 28.12.2022 - 02.01.2023 03.01 - 10.01.2023 21.01 - 20.02.2023 11.01 - 20.01.2023 21.02 - 06.03.2023
НП / ПП НП / ПП НП / ПП НП / ПП НП / ПП
45.00 € / 49.00 € 53.00 € / 58.00 € 73.00 € / 78.00 € 56.00 € / 61.00 € 51.00 € / 56.00 €

01.12 - 22.12.2022 07.03 - 10.04.2023 23.12 - 27.12.2022 28.12.2022 - 02.01.2023 03.01 - 10.01.2023 21.01 - 20.02.2023 11.01 - 20.01.2023 21.02 - 06.03.2023
НП / ПП НП / ПП НП / ПП НП / ПП НП / ПП
56.00 € / 61.00 € 64.00 € / 69.00 € 84.00 € / 92.00 € 67.00 € / 73.00 € 62.00 € / 68.00 €

Опис

Во цената е вклучено:

1 ноќевање за лице на одбраната база на исхрана

Бесплатно користење на внатрешен базен со дел за деца, сауна, парна бања, фитнес, џакузи, соба за релаксација

Детска соба со анимации

Ски гардероба за сопствена опрема

Shuttle bus до првата станица на Гондола ски лифтот, распоред на рецепција

Wi-Fi

Туристичка такса


Минимум 3 ноќевања за период 23.12.2022 - 27.12.2022!

Минимум 5 ноќевања за период 28.12.2022 - 02.01.2023!


Mаксимум сместување:

Еднокреветна соба - 1 лице

Двокреветна стандард соба - 2 лица - Сите стандардни соби се поврзани и споделуваат 1 влез и 1 балкон; Препорачуваме резервација за 2 поврзани стандардни соби

Двокреветна Deluxe соба - 2 + 2 деца до 11.99 г. или 2 + 1 возрасен

Еднособен апартман - 2 + 2 деца до 11.99 г. или 2 + 2 возрасни

Двособен апартман - мин.4 со целосна наплата, мах 4 + 2 лица. Само еден во хотелот и тоа е на барање. Тоа е од типот на мезонет.


Доплати:

Божиќна вечера на 25.12.2022 / задолжителна / - 20 еур за возрасен и 10 еур за дете 4 - 11.99 г.

Новогодишна вечера во Main Hall / задолжителна / - 65 еур за возрасен и 32 еур за дете 4 - 11.99 г.

Новогодишна вечера во Additional Hall / задолжителна / - 55 еур за возрасен и 27 еур за дете 4 - 11.99 г.

Сеф - 4 еур за ден - се плаќа на лице место

Папучи - 3 еур за пар - се плаќа на лице место

Baby cot - 5 еур за ден - се плаќа на лице место


Попусти:

Деца до 5.99 г. - бесплатно; Деца од 6 - 11.99 г. на дополнително легло со 2 возрасни - 50% попуст

Деца од 6 - 11.99 г. на редовно легло со 1 возрасен - 30% попуст. Не важи за период 28.12.2022 - 02.01.2023 кога децата плаќаат цела цена

Доплата за еднокреветна соба - 20% попуст за цена за соба

Возрасен на дополнително легло - 30% попуст

Сите деца кои престојуваат бесплатно плаќаат туристичка такса од 0.60 еур од ноќ, на рецепција при пристигнување


Екстра:

7=6, 10=9, 14=12 важи за резервации направени од 01.11.2021 до 30.11.2021


Екстра не важат за период 28.12.2022 - 02.01.2023!


ОТКАЖУВАЊА:

Не се наплаќа за откажување 9 дена пред пристигање за период:

01.12.2022 - 22.12.2022 и 07.03.2023 - 10.04.2023

По овој пеиод се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 25 дена пред пристигање за период:

23.12.2022 - 27.12.2022

По овој пеиод се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 35 дена пред пристигање за период:

28.12.2022 - 02.01.2023

По овој пеиод се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 25 дена пред пристигање за период:

03.01.2023 - 10.01.2023 и 21.01.2023 - 20.02.2023

По овој пеиод се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 25 дена пред пристигање за период:

11.01.2023 - 20.01.2023 и 21.02.2023 - 06.03.2023

По овој пеиод се наплаќа 100%


No show се плаќа 100 %

Локација

Цена

40.00 €

Детали

Луксузниот хотел со четири ѕвезди. Се наоѓа на 1,3 км од кабинскиот лифт и 650 м од центарот на Банско. Елегантни соби и апартмани целосно опремени за да се обезбеди највисоко ниво на удобност и спокојство на секој гостин. Главниот ресторан „Зара“ служи раскошен целосен американски појадок со шведска маса со свежо овошје. Хотелот располага со Спа центар (затворен загреан базен, џакузи, арома сауна, парна бања). А за нашите мали пријатели, хотелот нуди комплетно опремено игралиште, тениска маса, мини фудбалска маса, ТВ со детски канали, отворено игралиште и детски базен.

icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро