Hotel Friends

Прекрасен хотел со 3 ѕвезди, на само 15 мин. од општината Банско

Банско
img

Соби

01.12 - 22.12.2022 09.03 - 31.03.2023 23.12 - 29.12.2022 11.01 - 21.01.2023 04.01 - 10.01.2023 22.01 - 08.03.2023 30.12.2022 - 03.01.2023
НП / ПП НП / ПП НП / ПП НП / ПП
27.50 € / 33.00 € 33.50 € / 39.50 € 39.50 € / 45.50 € 59.00 € / 65.00 €

01.12 - 22.12.2022 09.03 - 31.03.2023 23.12 - 29.12.2022 11.01 - 21.01.2023 04.01 - 10.01.2023 22.01 - 08.03.2023 30.12.2022 - 03.01.2023
НП / ПП НП / ПП НП / ПП НП / ПП
29.50 € / 35.50 € 35.50 € / 41.50 € 41.50 € / 47.50 € 61.00 € / 67.00 €

01.12 - 22.12.2022 09.03 - 31.03.2023 23.12 - 29.12.2022 11.01 - 21.01.2023 04.01 - 10.01.2023 22.01 - 08.03.2023 30.12.2022 - 03.01.2023
НП / ПП НП / ПП НП / ПП НП / ПП
48.00 € / 54.00 € 59.00 € / 65.00 € 69.00 € / 75.00 € 99.00 € / 105.00 €

01.12 - 22.12.2022 09.03 - 31.03.2023 23.12 - 29.12.2022 11.01 - 21.01.2023 04.01 - 10.01.2023 22.01 - 08.03.2023 30.12.2022 - 03.01.2023
НП / ПП НП / ПП НП / ПП НП / ПП
35.50 € / 41.50 € 42.00 € / 48.00 € 48.00 € / 55.00 € 73.00 € / 80.00 €

01.12 - 22.12.2022 09.03 - 31.03.2023 23.12 - 29.12.2022 11.01 - 21.01.2023 04.01 - 10.01.2023 22.01 - 08.03.2023 30.12.2022 - 03.01.2023
НП / ПП НП / ПП НП / ПП НП / ПП
33.00 € / 38.00 € 38.00 € / 44.50 € 44.50 € / 50.50 € 63.00 € / 70.00 €

Опис

Во цената е вклучено:

1 ноќевање за лице со појадок или појадок и вечера

Бесплатно користење на парна бања, сауна , џакузи, зона за релаксација

Детско катче,

Wi-Fi

Такса за престој


Mинимум престој 4 ноќевања за период 30.12.2022 - 03.01.2023

Mинимум престој 3 ноќевања во тек на викенд за периоди 04.01.2023 - 10.01.2023 и 22.01.2023 - 08.03.2023


Mаксимум сместување:

Еднокреветна соба - 1 лице

Двокреветна соба - 2+2 деца или 3 лица

Студио, Апартман - 2+1 лица или 2+2 лица

Aпартман Deluxe - 4 + 1 лице


Доплати:

Новогодишна вечера во Meaнa - 75 еур за возрасен и 38 еур за дете 4 - 11.99 г.

Новогодишна вечера во Лоби - 58 еур за возрасен и 29 еур за дете 4 - 11.99 г

Новогодишна вечера за дете 2 -3.99 г. - 12 еур за дете ако сакаат оброк и седиште

Божиќна вечера на 25.12.2022 во Meaнa - 40 еур за возрасен и 22 еур за дете 6 - 11.99 г.

Lunch пакет - 6 еур за возрасен и 3 еур за дете 2 - 11.99 г.

Дрва за камин во апартманот - 16 еур

Деца 2-5.99 г.плаќаат 10 еур за Божиќна вечера доколку сакаат оброк


Попусти:

Деца до 5.99 г. на дополнително легло со 2 возрасни - бесплатно

Деца до 5.99 г. со 1 возрасен - цена за еднокреветна соба

Прво дете од 6 - 11.99 г. на дополнително легло со 2 возрасни во двокреветна соба - бесплатно

Дете од 6 - 11.99 г. на дополнително легло со 2 возрасни во Студио/Апартман на НП - 14 еур за ден

Дете од 6 - 11.99 г. на дополнително легло со 2 возрасни во Студио/Апартман на ПП - 17.50 еур за ден

Возрасен на дополнително легло со 2 возрасни во Студио/Апартман на НП - 25 еур за ден

Возрасен на дополнително легло со 2 возрасни во Студио/Апартман на ПП - 19 еур за ден


Екстра:

7=6, 14=12, 21=18 важи за престој во период 01.12.2021 - 31.03.2022


ОТКАЖУВАЊА:

Не се наплаќа за откажување 5 дена пред пристигање за период:

01.12.2022 - 22.12.2022 и 09.03.2023 - 31.03.2023

По овој период се наплаќа 2 ноќевања


Не се наплаќа за откажување 9 дена пред пристигање за период:

23.12.2022 - 29.12.2022 и 11.01.2023 - 21.01.2023

По овој период се наплаќа 2 ноќевања


Не се наплаќа за откажување 12 дена пред пристигање за период:

04.01.2023 - 10.01.2023 и 22.01.2023 - 08.03.2023

По овој период се наплаќа 2 ноќевања


Не се наплаќа за откажување 25 дена пред пристигање за период:

30.12.2022 - 03.01.2023

По овој период се наплаќа 100%


No show 100 % penalty

Локација

Цена

27.00 €

Детали

Се наоѓа во прекрасниот планински град Банско. Нуди пријатни соби и комфорни апартмани за сместување во срцето на Банско. Лоциран во најпрометниот дел на градот во текот на зимската сезона, на 400 m од првата станица на жичарата, хотелот е посакувана и погодна локација за своите гости. Со својот елегантен дизајн и гостопримство, обезбедува пријатен престој за сите.icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро