Xenios Theoxenia

Хотелот кој се наоѓа на едно од најубавите места, Света Гора

Грција
img
img
img
img

Соби

18.05 – 15.06 / 18.09 - 05.10 16.06 – 09.07 10 – 23.07 / 17 – 30.08 24.07 – 16.08 31.08 – 17.09
82.00 € 134.00 € 163.00 € 174.00 € 107.00 €

18.05 – 15.06 / 18.09 - 05.10 16.06 – 09.07 10 – 23.07 / 17 – 30.08 24.07 – 16.08 31.08 – 17.09
53.00 € 68.00 € 83.00 € 88.00 € 69.00 €

18.05 – 15.06 / 18.09 - 05.10 16.06 – 09.07 10 – 23.07 / 17 – 30.08 24.07 – 16.08 31.08 – 17.09
56.00 € 72.00 € 86.00 € 91.00 € 73.00 €

18.05 – 15.06 / 18.09 - 05.10 16.06 – 09.07 10 – 23.07 / 17 – 30.08 24.07 – 16.08 31.08 – 17.09
48.00 € 63.00 € 76.00 € 80.00 € 61.00 €

18.05 – 15.06 / 18.09 - 05.10 16.06 – 09.07 10 – 23.07 / 17 – 30.08 24.07 – 16.08 31.08 – 17.09
60.00 € 77.00 € 93.00 € 99.00 € 78.00 €

18.05 – 15.06 / 18.09 - 05.10 16.06 – 09.07 10 – 23.07 / 17 – 30.08 24.07 – 16.08 31.08 – 17.09
77.00 € 97.00 € 116.00 € 125.00 € 111.00 €

18.05 – 15.06 / 18.09 - 05.10 16.06 – 09.07 10 – 23.07 / 17 – 30.08 24.07 – 16.08 31.08 – 17.09
83.00 € 104.00 € 123.00 € 131.00 € 117.00 €

Опис

*Цените се изразени во еур, за лице на база ноќевање со полупансион.

*Доплата за полупансион за возрасен 18 еур, за дете (4-14 г.) доплата 11 еур.

*Трето, четврто или петто лице плаќа 40% од цената за возрасен.

*Прво дете (4-14 г.) плаќа 10% од цената за возрасен.

*Второ, трето или четврто дете (4-14 г.) плаќа 20% од цената за возрасен.


Early Booking Offer 20%

За сите типови на соби за резервации направени во период од 01.01.2023 - 31.01.2023 и платени 50% од сумата до 05.02.2023, за престој од 18.05.2023 до 05.10.2023.


Early Booking Offer 15%

За сите типови на соби за резервации направени во период од 01.02.2023 - 28.02.2023 и платени 50% од сумата до 05.03.2023, за престој од 18.05.2023 до 05.10.2023.


Забелешка:

HB е категоризирана како HB+ и вклучува доручек и вечера на шведска маса; безалкохолни пијалоци, вода, кафе за време на вечерата и бесплатни лежалки, чадор на базен и плажа.


ОТКАЖУВАЊА:

Откажување од 8-21 дена пред пријавувањето, се наплатува 50% од вкупната сума.

Откажување од 1-7 дена пред пријавувањето, се наплатува 75% од вкупната сума.

No show се наплатува 75%.

Предвремено поаѓање (Early departure) се наплатува 75%.

Локација

Цена

48.00 €

Детали

Хотел со 4* кој се наоѓа на едно од најубавите места на важен културен центар на православието, на три километри од Уранополи, Халкидики на полуостровот Света Гора. Тој нуди климатизирани соби, тениско игралиште и 4 базени, вклучувајќи базен со олимписка големина и базен со хидромасажа.

icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро