Хотел со 3 ѕвезди, на само 10 мин пешачење од центарот на Банско

Банско
img

Соби

28.12.2022 - 03.01.2023 04.01 - 12.01.2023 01.12 - 27.12.2022 13.01 - 16.02.2023 17.02 - 31.03.2023
НП / ПП НП / ПП НП / ПП НП / ПП
30.00 € / 42.00 € 24.00 € / 35.00 € 23.00 € / 33.00 € 21.00 € / 31.00 €

28.12.2022 - 03.01.2023 04.01 - 12.01.2023 01.12 - 27.12.2022 13.01 - 16.02.2023 17.02 - 31.03.2023
НП / ПП НП / ПП НП / ПП НП / ПП
33.00 € / 44.00 € 26.00 € / 36.00 € 25.00 € / 35.00 € 23.00 € / 33.00 €

28.12.2022 - 03.01.2023 04.01 - 12.01.2023 01.12 - 27.12.2022 13.01 - 16.02.2023 17.02 - 31.03.2023
НП / ПП НП / ПП НП / ПП НП / ПП
42.00 € / 54.00 € 33.00 € / 45.00 € 32.00 € / 42.00 € 29.00 € / 39.00 €

28.12.2022 - 03.01.2023 04.01 - 12.01.2023 01.12 - 27.12.2022 13.01 - 16.02.2023 17.02 - 31.03.2023
НП / ПП НП / ПП НП / ПП НП / ПП
46.00 € / 58.00 € 36.00 € / 48.00 € 35.00 € / 45.00 € 32.00 € / 42.00 €

28.12.2022 - 03.01.2023 04.01 - 12.01.2023 01.12 - 27.12.2022 13.01 - 16.02.2023 17.02 - 31.03.2023
НП / ПП НП / ПП НП / ПП НП / ПП
70.00 € / 94.00 € 46.00 € / 78.00 € 53.00 € / 75.00 € 47.00 € / 68.00 €

28.12.2022 - 03.01.2023 04.01 - 12.01.2023 01.12 - 27.12.2022 13.01 - 16.02.2023 17.02 - 31.03.2023
НП / ПП НП / ПП НП / ПП НП / ПП
124.00 € / 168.00 € 90.00 € / 134.00 € 80.00 € / 123.00 € 78.00 € / 172.00 €

Опис

Во цената е вклучено:

1 ноќевање на избраната база

Бесплатно користење на сауна, џакузи, парна бања, фитнес

Ски гардероба за сопствена опрема

Wi-Fi

Бесплатен shuttle bus до првата станица на Гондола ски лифтот

Туристичка такса


Минимум престој - 3 ноќевања за период 28.12.2022 - 03.01.2023!


Mаксимум сместување:

Еднокреветна соба - 1 лице

Двокреветна соба - 2 лица

Двокреветна соба Lux - 2 + 1 лице

Еднособен апартман - 2 + 2 лица

Двособен апартман - 4 + 1 лице


Доплати:

Новогодишна вечера / задолжителна / за резервации на НП - 69 еур за возрасен и 35 еур за дете (5 - 11.99 г.)

Новогодишна вечера / задолжителна / за резервации на ПП - 59 еур за возрасен и 29 еур за дете (5 - 11.99 г.)


Попусти:

Дете до 4.99 г. со 2 возрасни - бесплатно

Дете до 4.99 г. со 1 возрасен - цена за еднокреветна соба

Дете од 5 - 11.99 г. сместени на дополнително легло - 40% попуст

Возрасен на дополнително легло - 30% попуст


Extras:

6=5, 7=6, 10=9, 11=10, 14=12 важи за престој од 01.12.2022 до 27.12.2022 вкл. и од 12.01.2023 до 31.03.2023 вкл.


ОТКАЖУВАЊА:

Не се наплаќа за откажување 30 дена пред пристигање за период:

28.12.2022 - 03.01.2023

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 28 дена пред пристигање за период:

04.01.2023 - 12.01.2023

По овој период се наплаќа 1 ноќевањe


Не се наплаќа за откажување 16 дена пред пристигање за период:

01.12.2022 - 27.12.2022

По овој период се наплаќа 1 ноќевањe


Не се наплаќа за откажување 12 дена пред пристигање за период:

17.02.2023 - 31.03.2023

По овој период се наплаќа 1 ноќевањe


No show 100 % penalty

Локација

Цена

21.00 €

Детали

Лоциран на самиот почеток на Банско, но иако се наоѓа во потивок дел, хотелот е на само 2 километри од ски-лифтовите и на 5 минути пешачење од центарот на градот. Во ресторанот се служат карактеристични бугарски специјалитети. Хотелот се состои од две меѓусебно поврзани згради и нуди 30 двокреветни соби, 4 апартмани и 2 мезонети, како и неповторлива атмосфера на удобност и спокојство. Има простран лоби бар, ресторан со камин, традиционална бугарска таверна, конференциска сала, фитнес центар, сапа центар, како и детско игралиште за најмалите посетители.

icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро