Hotel Orbilux

На подножјето на Пирин, во туристичкиот дел на Банско на само 600м од гондолата

Банско
img

Соби

Сезона 1 01.12-18.12 / 13.03-16.04 Сезона 2 28.12.21-04.01.22 Сезона 3 19.12-27.12 / 05.01-12.03
НП / ПП НП / ПП НП / ПП
30 / 36 -- / 63 38 / 44

Сезона 1 01.12-18.12 / 13.03-16.04 Сезона 2 28.12.21-04.01.22 Сезона 3 19.12-27.12 / 05.01-12.03
НП / ПП НП / ПП НП / ПП
48 / 58 -- / 101 61 / 71

Сезона 1 01.12-18.12 / 13.03-16.04 Сезона 2 28.12.21-04.01.22 Сезона 3 19.12-27.12 / 05.01-12.03
НП / ПП НП / ПП НП / ПП
35 / 41 -- / 71 43 / 49

Сезона 1 01.12-18.12 / 13.03-16.04 Сезона 2 28.12.21-04.01.22 Сезона 3 19.12-27.12 / 05.01-12.03
НП / ПП НП / ПП НП / ПП
29 / 35 -- / 61 37 / 43

Опис

Во цената е вклучено:

 • туристичка такса
 • сместување на база појадок/појадок и вечера
 • бесплатно користење на базен, фитнес, сауна, парна бања
 • WI-FI интернет во целиот хотел
 • внатрешен паркинг
 • ски гардероба
 • транспорт до ски лифтот и обратно


*Цените се во евра за лице (плаќање во денарска противвредност)

*Aпартманите со 2 спални се само на најава-потврдување


Mаксимум сместување:

Студио - 2 возрасни ( 2 + 1 )

Еднокреветно студио - ( 1 + 0 )

Апартман со 1 спална - 2 возрасни ( 2 + 2 )

Апартман со 2 спална - 4 возрасни ( 4 + 2 )


Доплати:

Дополнително легло за возрасен се плаќа цена по сезони:

 • На база НП  С1 - 22 еур, С3 - 30 еур
 • На база ПП  С1 - 26 еур, С2 - 47 еур, С3 - 34 еур

Деца од 5 до 12.99 г. сместени на дополнително легло - Користат 50% попуст од цената за основно легло по сезони

Деца од 5 до 12.99 г. сместени на основно легло - Користат 30% попуст од цената за основното легло по сезони

Деца до 4.99 г. - бесплатно

Новогодишна вечера (задолжителна):

 • Возрасен - 65 еур
 • Дете 3-12.99 г. - 35 еур
 • Дете 13 -17.99 г. – 45 еур


Минимум престој:

С1 – 5 ноќи

С3- 7 ноќи


Рокови за откажувања:

С1 - 5 дена

С3 – 10 дена


Санкции:

При незапазување на роковите за откажување се наплаќа за 1 ноќевање за С1, за сезона С3 се плаќа 25% и No show – се плаќа 100%


Локација

Цена

30.00 €

Детали

Хотелот се наоѓа во подножјето на величествената планина Пирин, во туристичкиот дел на Банско и на 600 метри од првата станица на гондола лифтот. Изграден е во стилот на ренесансата, типичен за Банско. Нуди внатрешен загреан базен, ресторан со зимска градина, модерен фитнес центар и масажи. Ресторанот на хотелот служи традиционална бугарска кујна, сезонски јадења и детско мени. Децата исто така можат да се забавуваат во собата за игри. 


icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро