Hotel Belvedere Holiday

Хотел со 4 ѕвезди, на само неколку чекори од гондолата

Банско
img

Соби

26.12.2022 - 02.01.2023 ПП 03.01 - 08.03.2023 ПП 19.12 - 25.12.2022 09.03 - 01.04.2023 ПП
мин. 5 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 1 ноќевања
162.00 € 119.00 € 92.00 €

26.12.2022 - 02.01.2023 ПП 03.01 - 08.03.2023 ПП 19.12 - 25.12.2022 09.03 - 01.04.2023 ПП
мин. 5 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 1 ноќевања
267.00 € 210.00 € 164.00 €

26.12.2022 - 02.01.2023 ПП 03.01 - 08.03.2023 ПП 19.12 - 25.12.2022 09.03 - 01.04.2023 ПП
мин. 5 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 1 ноќевања
30.00 € 30.00 € 28.00 €

26.12.2022 - 02.01.2023 ПП 03.01 - 08.03.2023 ПП 19.12 - 25.12.2022 09.03 - 01.04.2023 ПП
мин. 5 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 1 ноќевања
40.50 € 40.50 € 38.50 €

Опис

Во цената е вклучено:

1 ноќевање со појадок и вечера по особа / за редовни легла /

Користење на базен, сауна, парна бања, турска бања, инфрацрвена сауна, теретана, џакузи, интернет

Ски гардероба за сопствена опрема

Shuttle bus до првата станица на Гондола ски лифтот, распоред на рецепција

Паркинг

Туристичка такса


Mаксимум сместување:

Еднособен апартман 2 + 2 лица

Двособен апартман 4 + 2 лица


Доплати:

Ручек - 12 еур за возрасен за ден и 8 еур за ден / 6 - 11.99 г. / за ден, дете до 5.99 г. - бесплатно;

Додаток за новогодишна вечера / не е задолжителна / 70 еур за возрасен и 35 еур за дете 6 - 11.99 г. / дете под 5.99 г. - бесплатно


Попусти:

Дете до 5.99 г. - бесплатно


Екстра:

7=6, 10=9, 14=12 за престој во период 19.12.2022 - 25.12.2022 и 09.03.2023 - 01.04.2023 и 03.01.2023 - 08.03.2023


ОТКАЖУВАЊА:

Не се наплаќа за откажување 25 дена пред пристигање за период:

26.12.2022 - 02.01.2023

По овој пеиод се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 16 дена пред пристигање за период:

03.01.2023 - 08.03.2023

По овој период се наплаќаат 2 ноќевања


Не се наплаќа за откажување 14 дена пред пристигање за период:

19.12.2022 - 25.12.2022 и 09.03.2023 - 01.04.2023

По овој период се наплаќаат 2 ноќевања


No show 100 % се наплаќа

Локација

Цена

92.00 €

Детали

Затворен комплекс за одмор со 100 апартмани, секој со една или две спални соби. Комплексот има одлична локација. Се наоѓа во новиот дел на градот, на само 5 минути пешачење од стартната станица на жичарницата. Апартманскиот хотел се состои од 3 посебни згради. Љубезен персонал, вкусна храна, убав спа центар, активности за големи и мали, се дел од нештата што ги нуди овој хотел. 

icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро