Опкружен со шума, се наоѓа на 2км од ски-стазите

Боровец
img

Соби

27.12.2023 - 05.01.2024 ПП 10.02.2024 - 23.02.2024 ПП 16.12.2023 - 26.12.2023 06.01.2024 - 09.02.2024 24.02.2024 - 03.03.2024 ПП 01.12.2023 - 15.12.2023 04.03.2024 - 31.03.2024 ПП
€ 86.00 € 56.00 € 53.00 € 49.00

27.12.2023 - 05.01.2024 ПП 10.02.2024 - 23.02.2024 ПП 16.12.2023 - 26.12.2023 06.01.2024 - 09.02.2024 24.02.2024 - 03.03.2024 ПП 01.12.2023 - 15.12.2023 04.03.2024 - 31.03.2024 ПП
€ 160.00 € 86.00 € 80.00 € 74.00

27.12.2023 - 05.01.2024 ПП 10.02.2024 - 23.02.2024 ПП 16.12.2023 - 26.12.2023 06.01.2024 - 09.02.2024 24.02.2024 - 03.03.2024 ПП 01.12.2023 - 15.12.2023 04.03.2024 - 31.03.2024 ПП
€ 90.00 € 60.00 € 58.00 € 53.00

27.12.2023 - 05.01.2024 ПП 10.02.2024 - 23.02.2024 ПП 16.12.2023 - 26.12.2023 06.01.2024 - 09.02.2024 24.02.2024 - 03.03.2024 ПП 01.12.2023 - 15.12.2023 04.03.2024 - 31.03.2024 ПП
€ 105.00 € 73.00 € 68.00 € 61.00

27.12.2023 - 05.01.2024 ПП 10.02.2024 - 23.02.2024 ПП 16.12.2023 - 26.12.2023 06.01.2024 - 09.02.2024 24.02.2024 - 03.03.2024 ПП 01.12.2023 - 15.12.2023 04.03.2024 - 31.03.2024 ПП
€ 330.00 € 244.00 € 234.00 € 209.00

27.12.2023 - 05.01.2024 ПП 10.02.2024 - 23.02.2024 ПП 16.12.2023 - 26.12.2023 06.01.2024 - 09.02.2024 24.02.2024 - 03.03.2024 ПП 01.12.2023 - 15.12.2023 04.03.2024 - 31.03.2024 ПП
€ 68.00 € 47.00 € 45.00 € 41.00

Опис

Во цената е вклучено: 

1 ноќевање со појадок и вечера и пијалоци со вечерата (вино, пиво, вода и сокови)

Бесплатно користење на базен, сауна, фитнес,

Ски гардероба за сопствена опрема

Shuttle bus до Првата станица на ски-лифтот Гондола

Туристичка такса 


Mинимум престој - 5 ноќевања за цела сезона!


Mаксимум сместување

Еднокреветна соба - 1 лице

Двокреветна стандардна соба - 2 лица

Двокреветна Large соба - 2 + 1 лице

Семејна соба - 2 + 2 лица

Апартман - 4 + 1 лице


Доплати:

Божиќна вечера / не е задолжително / 60 еур за возрасен и 30 еур по дете / 4 - 11.99 г.

Новогодишна вечера / задолжителна / 90 еур за возрасен и 45 еур за дете / 4 - 11.99 г.


Попусти:

Деца до 3.99 г. – бесплатно 

Деца од 4 – 11.99 г. на дополнително легло – 50% попуст од цената на дополнителното легло 

Деца од 4 – 11.99 г. на редовно легло – 25% попуст од цената на редовното легло


Extras:

7 = 6; 10 = 9 14 = 12 важат за пристигнувања од 04.03.2024 до крај на сезоната 


ОТКАЖУВАЊА:

Не се наплаќа за откажување 28 дена пред пристигање за период:

27.12.2023 – 05.01.2024

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 14 дена пред пристигнување за период:

10.02.2024 – 23.02.2024

По овој период се наплаќаат 2 ноќевања


Не се наплаќа за откажување 9 дена пред пристигање за период:

16.12.2023 - 26.12.2023 и 06.01.2024 - 09.02.2024 и 24.02.2024 - 03.03.2024

По овој период се наплаќаат 2 ноќевања


Не се наплаќа за откажување 5 дена пред пристигнување за период:

01.12.2023 – 15.12.2023 и 04.03.2024 – 31.03.2024

По овој период се наплаќаат 2 ноќевања 


No show 100 % се наплаќа

Локација

Цена

49.00 €

Детали

Хотел Лион Боровец се наоѓа на едно од најмирните и најживописните места во одморалиштето, опкружено со вековна борова шума. Во текот на целата година, хотелот на своите гости им нуди комбинација на спокојство и приватност, неопходни за исполнет одмор. Со својот модерен концепт на спа и велнес услуги, комплексот е идеална дестинација за релаксација, семеен одмор или скијачки одмор. Хотелот нуди ресторан, бар, базен, сауна, теретана, релакс соба, џакузи, парна бања, ски остава, паркинг /со доплата/, пинг понг и билијар, интернет на јавните површини, лифт, сеф со доплата.icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро