Hotel Asteri

Мал хотел со 3 ѕвезди, во стариот дел на Банско

Банско
img

Соби

01.12 - 22.12.2022 06.03 - 20.04.2023 30.12.2022 - 02.01.2023 03.01 - 26.01.2023 06.02 - 05.03.2023 27.01 - 05.02.2023 23.12 - 29.12.2023
НП / ПП НП / ПП НП / ПП НП / ПП
мин. 2 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 3 ноќевања
31.00 € / 39.00 € 79.00 € / 93.00 € 39.00 € / 49.00 € 43.00 € / 53.00 €

01.12 - 22.12.2022 06.03 - 20.04.2023 30.12.2022 - 02.01.2023 03.01 - 26.01.2023 06.02 - 05.03.2023 27.01 - 05.02.2023 23.12 - 29.12.2023
НП / ПП НП / ПП НП / ПП НП / ПП
мин. 2 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 3 ноќевања
39.00 € / 53.00 € 79.00 € / 95.00 € 47.00 € / 63.00 € 53.00 € / 69.00 €

01.12 - 22.12.2022 06.03 - 20.04.2023 30.12.2022 - 02.01.2023 03.01 - 26.01.2023 06.02 - 05.03.2023 27.01 - 05.02.2023 23.12 - 29.12.2023
НП / ПП НП / ПП НП / ПП НП / ПП
мин. 2 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 3 ноќевања
53.00 € / 71.00 € 109.00 € / 130.00 € 67.00 € / 79.00 € 67.00 € / 85.00 €

01.12 - 22.12.2022 06.03 - 20.04.2023 30.12.2022 - 02.01.2023 03.01 - 26.01.2023 06.02 - 05.03.2023 27.01 - 05.02.2023 23.12 - 29.12.2023
НП / ПП НП / ПП НП / ПП НП / ПП
мин. 2 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 3 ноќевања
78.00 € / 110.00 € 164.00 € / 200.00 € 98.00 € / 130.00 € 106.00 € / 140.00 €

Опис

Во цената е вклучено:

1 ноќевање за лице со појадок или појадок и вечера

Shutlle bus од/до ски лифтот

Wi-Fi

Туристичка такса


Mаксимум сместување:

Еднокреветна соба - 1 лице

Двокреветна соба 2 + 1 лице

Еднособен апартман - 2 + 2 лица

Двособен апартман - 4 + 2 лица


Доплати:

Новогодишна вечера - 60 еур - возрасни и 30 еур – деца 3-11.99 г. - задолжителна


Попусти:

Деца до 2.99 г. - бесплатно

Прво дете 3 - 11.99 г. на дополнително легло со 2 возрасни - бесплатно

Второ дете 3 - 11.99 г. на дополнително легло со 2 возрасни - 50% попуст

Возрасен на дополнително легло - 30% попуст


Early Booking discount:

10% попуст за сите резервации направени до 15.12.2022 и целосно платени до 25.12.2022


Extras:

7=6 , 14=12 за престој 01.12.2022 - 22.12.2022 и 06.03.2023 - 20.04.2023


Extras може да се комбинира со EB!


ОТКАЖУВАЊА:

Не се наплаќа за откажување 3 дена пред пристигање за период:

01.12.2022 - 22.12.2022 и 06.03.2023 - 20.04.2023

По овој период се наплаќа 2 ноќевања


Не се наплаќа за откажување 14 дена пред пристигање за период:

30.12.2022 - 02.01.2023

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 7 дена пред пристигање за период:

03.01.2023 - 26.01.2023 и 06.02.2023 - 05.03.2023

По овој период се наплаќа 2 ноќевања


Не се наплаќа за откажување 7 дена пред пристигање за период:

27.01.2023 - 05.02.2023 и 23.12.2023 - 29.12.2023

По овој период се наплаќа 2 ноќевања


No show 100 % penalty

Локација

Цена

31.00 €

Детали

Се наоѓа во срцето на Банско. Хотелот е изграден во типичната банскa архитектура на местото на куќата на Радон Тодев - истакнат војвода. Центарот на градот со најпознатите меани и ресторани е на само 2 минути пешачење од хотелот, а ски-лифтот за гондола и сите нови објекти се на 15 минути од хотелот. Сè на менито на ресторанот е здраво и домашно зготвено. Во модерниот спа простор, гостите можат да уживаат во топла финска сауна, парна бања и релаксирачко џакузи со топла вода до 36 степени, студио за масажа, кофа за мраз и простор за релаксација, како и со детско игралиште одвоено во посебна сала.


icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро