Небеска столица 1

Најбараниот хотел на Копаоник - Небеска Столица 1

Копаоник
img
img
img
img

Соби

18-25.12.2022 25.12.2022-01.01.2023 01-15.01.2023 15-22.01.2023 22-29.01.2023 29.01-05.02.2023
410.00 € 482.00 € 574.00 € 528.00 € / 456.00 €

18-25.12.2022 25.12.2022-01.01.2023 01-15.01.2023 15-22.01.2023 22-29.01.2023 29.01-05.02.2023
513.00 € 585.00 € 682.00 € 636.00 € / 554.00 €

18-25.12.2022 25.12.2022-01.01.2023 01-15.01.2023 15-22.01.2023 22-29.01.2023 29.01-05.02.2023
646.00 € 718.00 € 882.00 € 800.00 € / 692.00 €

18-25.12.2022 25.12.2022-01.01.2023 01-15.01.2023 15-22.01.2023 22-29.01.2023 29.01-05.02.2023
728.00 € 821.00 € 1,010.00 € 918.00 € / 785.00 €

18-25.12.2022 25.12.2022-01.01.2023 01-15.01.2023 15-22.01.2023 22-29.01.2023 29.01-05.02.2023
831.00 € 923.00 € 1,138.00 € 1,031.00 € / 882.00 €

Опис

Во цената е вклучено:

  • Наем на студио/апартман за наведениот број на ноќи;
  • Kористење на ски гардероба
  • Бесплатен wi-fi
  • Услуги од рецепција


За престој пократок од 7 ноќи, доколку постојат услови, цената се зголемува за 25% за ден (минимум 3 ноќи).


Во цената не е вклучено:

  • Такса за престој - 120 rsd за лице за ноќ, деца 7 -15 г. плаќаат 60 rsd за дете за ноќ.  
  • Хотелско осигурување - 70,00 rsd за лице за ноќ. Се плаќа на рецепција.
  • Полупансион 2.300 rsd дневно за лице; Појадок 950 rsd за лице на ден;  Деца до 1,99 г. бесплатно, деца 2-9.99 г. плаќаат 50%;
  • Дoплатата за полупансион не е задолжителна. Во Небеска столица 1 услугата за полупансион е класичен сервис (избор од повеќе јадења);
  • Услуга на спа центар. Oтворена е топла врска со мини спа центарот, а услугите се доплаќаат во спа центарот според расположливост. Цените за користење ќе бидат дополнително објавени.


ЗАБЕЛЕШКА:

Oбјектите „Небеска столица 1 и 2“ сe наоѓаат на самата ски патека и до нив не може да се дојде со автомобил. За превоз на багажот до објектот се грижи служба на хотелот. 


Локација

Цена

410.00 €

Детали

Еден од најбараните објекти на Копаоник од неговото отворање кој се наоѓа на самата скијачка патека Машинац. Во склоп на објектот има ресторан „L`ami“ со пространа тераса и три посебни амбиентални единици со камин. Ентериерот на студијата е изработен од цврст даб со внимателно дизајнирани детали, со комплетно опремена кујна. 


icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро