Хотел Лион

Хотелот со 4 ѕвезди Лион Банско на своите гости им нуди одлични можности за релаксација, спорт и туризам

Банско
img

Соби

27.12.2022 - 06.01.2023 ПП 17.12 - 26.12.2022 07.01 - 13.01.2023 21.01 - 24.02.2023 ПП 01.12 - 16.12.2022 14.01 - 20.01.2023 25.02 - 31.03.2023 ПП
€ 79.00 € 51.00 € 46.00

27.12.2022 - 06.01.2023 ПП 17.12 - 26.12.2022 07.01 - 13.01.2023 21.01 - 24.02.2023 ПП 01.12 - 16.12.2022 14.01 - 20.01.2023 25.02 - 31.03.2023 ПП
€ 145.00 € 76.00 € 69.00

27.12.2022 - 06.01.2023 ПП 17.12 - 26.12.2022 07.01 - 13.01.2023 21.01 - 24.02.2023 ПП 01.12 - 16.12.2022 14.01 - 20.01.2023 25.02 - 31.03.2023 ПП
€ 90.00 € 61.00 € 56.00

27.12.2022 - 06.01.2023 ПП 17.12 - 26.12.2022 07.01 - 13.01.2023 21.01 - 24.02.2023 ПП 01.12 - 16.12.2022 14.01 - 20.01.2023 25.02 - 31.03.2023 ПП
€ 315.00 € 205.00 € 185.00

27.12.2022 - 06.01.2023 ПП 17.12 - 26.12.2022 07.01 - 13.01.2023 21.01 - 24.02.2023 ПП 01.12 - 16.12.2022 14.01 - 20.01.2023 25.02 - 31.03.2023 ПП
€ 61.00 € 40.00 € 36.00

Опис

Минимум престој 5 ноќевања за цела сезона!


Mаксимум сместување

Еднокреветна соба - 1 лице

Двокреветна соба - 2 лица

Семејна соба - 2 + 2 лица

Апартман - 4 + 1 лице


Доплати:

Додаток за божиќна вечера / не е задолжителна / 60.00 eur за возрасен и 30.00 eur за дете / 4 - 11.99 г.

Додаток за новогодишна вечера / задолжителна / 90.00 eur за возрасен и 45.00 eur за дете / 4 - 11.99 г.

Спа - сауна, парна бања, џакузи, соба за релаксација, масажа (се доплатува на лице место)


Попусти :

Деца до 3.99 г. - бесплатно

Деца од 4 11.99 г. на дополнително легло - 50% попуст од цената на дополнителното легло

Деца од 4 до 11.99 г. на редовлно легло - 25% попуст од редовното легло


Екстра:

7=6; 10=9; 14=12 важи за пристигнувања од 04.03.2023 до крај на сезоната


ОТКАЖУВАЊА:

Не се наплаќа за откажување 28 дена пред пристигање за период:

27.12.2022 - 06.01.2023

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 14 дена пред пристигање за период:

17.12.2022 - 26.12.2022 и 07.01.2023 - 13.01.2023 и 21.01.2023 - 24.02.2023

По овој период се наплаќаат 2 ноќевања


Не се наплаќа за откажување 9 дена пред пристигање за период:

01.12.2022 - 16.12.2022 и 14.01.2023 - 20.01.2023 и 25.02.2023 - 31.03.2023

По овој период се наплаќаат 2 ноќевања


No show 100 % се наплаќа

Локација

Цена

46.00 €

Детали

Во цената е вклучено:

1 ноќевање со појадок и вечера и вклучени пијалоци за време на вечерата (вино, вода и сок)

Бесплатно користење на базен, фитнес

Ски гардероба за сопствена опрема

Shuttle bus до првата станица на Гондола ски лифтот

Туристичка такса

icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро