Hotel Iglika Palace

Хотел со 4 ѕвезди, лоциран во шумата на планините Рила

Боровец
img

Соби

16.12 - 29.12.2023 05.03 - 30.04.2024 ПП 30.12.2023-05.01.2024 10.02-17.02.2024 ПП 06.01- 09.02.2024 18.02- 04.03.2024 ПП
56,00 € 75,00 € 58,40 €

16.12 - 29.12.2023 05.03 - 30.04.2024 ПП 30.12.2023-05.01.2024 10.02-17.02.2024 ПП 06.01- 09.02.2024 18.02- 04.03.2024 ПП
89,00 € 132,00 € 95,00 €

16.12 - 29.12.2023 05.03 - 30.04.2024 ПП 30.12.2023-05.01.2024 10.02-17.02.2024 ПП 06.01- 09.02.2024 18.02- 04.03.2024 ПП
61,00 € 82,00 € 71,00 €

16.12 - 29.12.2023 05.03 - 30.04.2024 ПП 30.12.2023-05.01.2024 10.02-17.02.2024 ПП 06.01- 09.02.2024 18.02- 04.03.2024 ПП
91,00 € 142,00 € 109,00 €

16.12 - 29.12.2023 05.03 - 30.04.2024 ПП 30.12.2023-05.01.2024 10.02-17.02.2024 ПП 06.01- 09.02.2024 18.02- 04.03.2024 ПП
63,00 € 84,00 € 73,00 €

16.12 - 29.12.2023 05.03 - 30.04.2024 ПП 30.12.2023-05.01.2024 10.02-17.02.2024 ПП 06.01- 09.02.2024 18.02- 04.03.2024 ПП
95,00 € 146,00 € 111,00 €

16.12 - 29.12.2023 05.03 - 30.04.2024 ПП 30.12.2023-05.01.2024 10.02-17.02.2024 ПП 06.01- 09.02.2024 18.02- 04.03.2024 ПП
180,00 € 240,00 € 210,00 €

16.12 - 29.12.2023 05.03 - 30.04.2024 ПП 30.12.2023-05.01.2024 10.02-17.02.2024 ПП 06.01- 09.02.2024 18.02- 04.03.2024 ПП
267,00 € 355,00 € 311,00 €

Опис

Во цената е вклучено:

1 ноќевање по лице со појадок и вечера

Бесплатно користење на внатрешен базен

Бесплатно користење на сауна, сауна со билки, парна бања

Помеѓу 16:00 - 17:00 часот во главниот ресторан мали колачиња и кафе и чај

Надворешен необезбеден паркинг - по достапност

Бесплатен Wi-Fi во лобито на хотелот

Туристичка такса 

Минимум престој 7 ноќевања за период од 25.12.2023 - 02.01.2024!


Максимум сместување:

Еднокреветна соба – 1 лице

Двокреветна Economy соба – 2 лица + 1 дете или 2 + 1 лице 

Студио Стандард – 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни 

Aпартман Стандард - 4 возрасни + 1 дете или 3 возрасни + 2 деца

Туристичка такса


Додатоци:

Божиќна вечера на 25.12.2023 / задолжителна / - 36 еур за возрасен и 18 еур за дете 2-11.99 г.

Новогодишна вечера / задолжителна / - 80 еур за возрасен и 40 еур за дете 2-11.99 г.


Попусти: 

Деца до 1.99 г. – бесплатно , со 1 возрасен се плаќа како еднокреветна соба

Деца од 2.00 – 11.99 г. сместено на дополнително легло со 2 возрасни – бесплатно 

Деца од 2.00 – 11.99 г. сместено на редовно легло – 25% попуст за периоди 16.12. - 29.12.2023 о 05.03-30.04.2024. Во останатите периоди се плаќа редовна цена

Возрасен на дополнително легло – 25% попуст

Дополнително легло за Студио/Апартман за лица над капацитет - 22 еур за возрасен на ден и 11 еур за дете до 11.99 г. на ден


ОТКАЖУВАЊА:

Не се наплаќа за откажување 12 дена пред пристигање за период:

16.12.2023 - 29.12.2023 и 05.03.2024 - 30.04.2024

По овој период се наплаќаат 3 ноќевања


Не се наплаќа за откажување 35 дена пред пристигање за период:

30.12.2023 - 05.01.2024 и 10.02.2024 - 17.02.2024

По овој период се наплаќа 100% 


Не се наплаќа за откажување 15 дена пред пристигање за период:

06.01.2024 - 09.02.2024 and 18.02.2024 - 04.03.2024 

По овој период се наплаќаат 3 ноќевања


No show 100 % се наплаќа

Локација

Цена

56.00 €

Детали

Хотелот Иглика Палас 4* се наоѓа во самиот центар на одморалиштето, на само 100 м од ски лифтот и нуди одлична атмосфера и удобно сместување. Хотелот нуди бесплатен бежичен интернет, затворен базен со спа центар (сауна, парна бања), ресторан, лоби и коктел бар, бесплатен паркинг. Сите соби се со балкон и ТВ.  

icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро