Хотел Св. Иван Рилски

Хотел со 4 ѕвезди, лоциран во Банско

Банско
img

Соби

30.12.2022 - 01.01.2023 НП 24.12 - 29.12.2022 02.01 - 10.01.2023 НП 28.01 - 25.02.2023 НП 09.12 - 23.12.2022 11.01 - 27.01.2023 26.02 - 09.04.2023 НП
€ 170.00 € 121.00 € 105.00 € 91.00

30.12.2022 - 01.01.2023 НП 24.12 - 29.12.2022 02.01 - 10.01.2023 НП 28.01 - 25.02.2023 НП 09.12 - 23.12.2022 11.01 - 27.01.2023 26.02 - 09.04.2023 НП
€ 87.00 € 62.00 € 54.00 € 48.00

30.12.2022 - 01.01.2023 НП 24.12 - 29.12.2022 02.01 - 10.01.2023 НП 28.01 - 25.02.2023 НП 09.12 - 23.12.2022 11.01 - 27.01.2023 26.02 - 09.04.2023 НП
€ 96.00 € 68.00 € 59.00 € 52.00

30.12.2022 - 01.01.2023 НП 24.12 - 29.12.2022 02.01 - 10.01.2023 НП 28.01 - 25.02.2023 НП 09.12 - 23.12.2022 11.01 - 27.01.2023 26.02 - 09.04.2023 НП
€ 109.00 € 78.00 € 67.00 € 58.00

30.12.2022 - 01.01.2023 НП 24.12 - 29.12.2022 02.01 - 10.01.2023 НП 28.01 - 25.02.2023 НП 09.12 - 23.12.2022 11.01 - 27.01.2023 26.02 - 09.04.2023 НП
€ 16.00 € 16.00 € 16.00 € 16.00

30.12.2022 - 01.01.2023 НП 24.12 - 29.12.2022 02.01 - 10.01.2023 НП 28.01 - 25.02.2023 НП 09.12 - 23.12.2022 11.01 - 27.01.2023 26.02 - 09.04.2023 НП
€ 68.00 € 50.00 € 44.00 € 39.00

30.12.2022 - 01.01.2023 НП 24.12 - 29.12.2022 02.01 - 10.01.2023 НП 28.01 - 25.02.2023 НП 09.12 - 23.12.2022 11.01 - 27.01.2023 26.02 - 09.04.2023 НП
€ 96.00 € 68.00 € 59.00 € 52.00

30.12.2022 - 01.01.2023 НП 24.12 - 29.12.2022 02.01 - 10.01.2023 НП 28.01 - 25.02.2023 НП 09.12 - 23.12.2022 11.01 - 27.01.2023 26.02 - 09.04.2023 НП
€ 110.00 € 79.00 € 67.00 € 58.00

30.12.2022 - 01.01.2023 НП 24.12 - 29.12.2022 02.01 - 10.01.2023 НП 28.01 - 25.02.2023 НП 09.12 - 23.12.2022 11.01 - 27.01.2023 26.02 - 09.04.2023 НП
€ 16.00 € 16.00 € 16.00 € 16.00

30.12.2022 - 01.01.2023 НП 24.12 - 29.12.2022 02.01 - 10.01.2023 НП 28.01 - 25.02.2023 НП 09.12 - 23.12.2022 11.01 - 27.01.2023 26.02 - 09.04.2023 НП
€ 68.00 € 50.00 € 44.00 € 38.50

Опис

Mаксимум сместување:

Еднокреветна соба - 1 лице

Двокреветна соба Economy - 2 лица

Двокреветна соба Standard - 2 + 1 лице

Студио - 2 + 1 лице

Семеен апартман - 2 + 2 лица


Доплати:

Божиќна вечера (не е задолжителна) - 35.00 eur за возрасен и 18.00 eur за дете 2 - 10.99 г.

Новогодишна вечера (задолжителна) - 90.00 eur за возрасен и 45.00 eur за дете 2 - 10.99 г.

Деца до 5.99 бесплатно и немаат мени

Промена од Studio/APP во add.building во хотелски дел - 35.00 eur се плаќа од гостите на лице место

Вечера - 16.00 eur за возрасен за ден и 8.00 eur за дете 6 - 11.99 г.

All inclusive - 12.00 за возрасен и 6.00 eur за дете 6 - 11.99 г. се доплаќа на цената за ПП

Подземен паркинг - 10.00 лева за ден (на лице место)

Миленичиња - 10.00 лева за ден + 30 лева за престој (на лице место) (на барање)


Попусти:

Дете до 5.99 г. со 2 возрасни - бесплатно


Early Booking Discount:

За периоди 09.12.2022 - 23.12.2022 и 11.01.2023 - 27.01.2023 и 26.02.2023 - 09.04.2023 и 28.01.2023 - 25.02.2023

10 % EB попуст за резервации направени до 15.11.2022 и платено 50% до 05.12.2022


За периоди 24.12.2022 - 29.12.2022 и 02.01.2023 - 10.01.2023 и 30.12.2022 - 01.01.2023

10% ЕВ попуст за резервации направени до 15.11.2022 и платено 50% до 05.12.2022


НЕ е можно да се прават промени за резервации со EB попусти!

EB попустите НЕ важат за додатоци!


Екстра:

7=6, 10=9, 14=12 важи за престој во период 09.12.2022 - 23.12.2022 вклучително и 11.01.2023 – 27.01.2023 и 26.02.2023 - 09.04.2023


Додатоците може да се комбинираат со EB попустите!

Бесплатно е ноќевањето со пониска цена

Екстра НЕ важат за додатоците!


ОТКАЖУВАЊА:

Не се наплаќа за откажување 30 дена пред пристигање за период:

30.12.2022 - 01.01.2023

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 9 дена пред пристигање за период:

24.12.2022 - 29.12.2022 и 02.01.2023 - 10.01.2023

По овој период се наплаќаат 2 ноќевања


Не се наплаќа за откажување 7 дена пред пристигање за период:

28.01.2023 - 25.02.2023

По овој период се наплаќаат 2 ноќевања


Не се наплаќа за откажување 7 дена пред пристигање за период:

09.12.2022 - 23.12.2022 и 11.01.2023 - 27.01.2023 и 26.02.2023 - 09.04.2023

По овој период се наплаќаат 2 ноќевања


No show се наплаќа 100 %

Локација

Цена

48.00 €

Детали

Во цената е вклучено:

1 ноќевање со појадок

Бесплатно користење на Спа центар

Shuttle bus до првата станица на Гондола ски лифтот, распоред на рецепција

Туристичка такса


Минимум престој 3 ноќевања за период 30.12.2022 - 02.01.2023!

icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро