Xenios Possidi Paradise Hotel

За оние кои сакаат да уживаат во грчкиот вкус и да се релаксираат на брегот на азурното море

Грција
img
img
img
img

Соби

28.04 – 22.05 / 21.09 –18.10 23.05 – 18.06 19.06 – 09.07 10-23.07 / 17-30.08 24.07 – 16.08 31.08 – 20.09
87.00 € 95.00 € 119.00 € 149.00 € 159.00 € 114.00 €

28.04 – 22.05 / 21.09 –18.10 23.05 – 18.06 19.06 – 09.07 10-23.07 / 17-30.08 24.07 – 16.08 31.08 – 20.09
55.00 € 61.00 € 74.00 € 90.00 € 96.00 € 71.00 €

28.04 – 22.05 / 21.09 –18.10 23.05 – 18.06 19.06 – 09.07 10-23.07 / 17-30.08 24.07 – 16.08 31.08 – 20.09
50.00 € 55.00 € 69.00 € 85.00 € 91.00 € 65.00 €

28.04 – 22.05 / 21.09 –18.10 23.05 – 18.06 19.06 – 09.07 10-23.07 / 17-30.08 24.07 – 16.08 31.08 – 20.09
43.00 € 47.00 € 60.00 € 75.00 € 81.00 € 57.00 €

28.04 – 22.05 / 21.09 –18.10 23.05 – 18.06 19.06 – 09.07 10-23.07 / 17-30.08 24.07 – 16.08 31.08 – 20.09
71.00 € 75.00 € 91.00 € 108.00 € 118.00 € 87.00 €

28.04 – 22.05 / 21.09 –18.10 23.05 – 18.06 19.06 – 09.07 10-23.07 / 17-30.08 24.07 – 16.08 31.08 – 20.09
55.00 € 60.00 € 75.00 € 93.00 € 101.00 € 72.00 €

28.04 – 22.05 / 21.09 –18.10 23.05 – 18.06 19.06 – 09.07 10-23.07 / 17-30.08 24.07 – 16.08 31.08 – 20.09
54.00 € 59.00 € 67.00 € 78.00 € 84.00 € 63.00 €

28.04 – 22.05 / 21.09 –18.10 23.05 – 18.06 19.06 – 09.07 10-23.07 / 17-30.08 24.07 – 16.08 31.08 – 20.09
78.00 € 82.00 € 100.00 € 118.00 € 129.00 € 96.00 €

28.04 – 22.05 / 21.09 –18.10 23.05 – 18.06 19.06 – 09.07 10-23.07 / 17-30.08 24.07 – 16.08 31.08 – 20.09
82.00 € 85.00 € 105.00 € 123.00 € 134.00 € 102.00 €

Опис

*Цените се изразени во еур, за лице на база ноќевање со полупансион.

*За all inclusive, доплата за возрасен 18 еур, за дете (4-14 г.) доплата 11 еур.

*Трето лице плаќа 70% од цената за возрасен.

*Второ дете (2-12 г.) плаќа 50% од цената за возрасен.


Забелешка:

HB е категоризирана како HB+ и вклучува: појадок и вечера на шведска маса; безалкохолни пијалоци, вода, кафе за време на вечерата како и бесплатни лежалки, чадор на базен и плажа


Early Booking Offer 15%

За сите типови на соби за резервации направени во период од 01.01.2023 до 31.01.2023 и платени 50% до 05.02.2023, за престој од 28.04.2023 до 31.01.2023.


Early Booking Offer 10%

За сите типови на соби за резервации направени во период од 01.02.2023 до 28.02.2023 и платени 50% до 05.03.2023, за престој од 28.04.2023 до 31.01.2023.


ОТКАЖУВАЊА:

Откажување од 21-8 дена пред пријавувањето, се наплатува 50% од вкупната сума.

Откажување од 7-1 дена пред пријавувањето, се наплатува 75% од вкупната сума.

No show се наплатува 75%.

Предвремено поаѓање (Early departure) се наплатува 75%.

Локација

Цена

43.00 €

Детали

Хотелот со 4*, лоциран во Посиди Каландрас, опкружен со планини, со борова шума, со спектакуларен поглед на полуостровот Касандра. Уживајте во вашиот коктел покрај базен или на еколошки чиста плажа и вкусете различни вкусни и здрави медитерански и грчки јадења.

icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро