Hotel Grand Royale

Елегантен хотел со 4 ѕвезди, нуди капацитет на ресторант до 150 гости

Банско
img

Соби

23.12.2022 - 03.01.2023 ПП 04.01 - 10.03.2023 НП 17.12 - 22.12.2022 11.03 - 08.04.2023 НП
129.00 € 78.00 € 64.00 €

23.12.2022 - 03.01.2023 ПП 04.01 - 10.03.2023 НП 17.12 - 22.12.2022 11.03 - 08.04.2023 НП
133.00 € 85.00 € 70.00 €

23.12.2022 - 03.01.2023 ПП 04.01 - 10.03.2023 НП 17.12 - 22.12.2022 11.03 - 08.04.2023 НП
245.00 € 150.00 € 126.00 €

23.12.2022 - 03.01.2023 ПП 04.01 - 10.03.2023 НП 17.12 - 22.12.2022 11.03 - 08.04.2023 НП
N/A 17.50 € 17.50 €

Опис

Во цената е вклучено:

1 ноќевање со појадок, освен во период 23.12.2022 - 03.01.2023 полупансион

Користење на внатрешен базен, парна бања, фитнес, арома сауна, сауна, соба за релаксација, фитнес

Игротека, Wi-Fi

Паркинг / по достапност /

Ски гардероба за сопствена опрема

Shuttle bus до првата станица на Гондола ски лифтот, распоред на рецепција

Туристичка такса

Минимум престој 4 ноќевања за период 24.12.2020 - 03.01.2021!


Хотелска такса:

Хотелска такса 0.60 еур за лице за престој (задолжително)!


Mаксимум сместување:

Студио - 2 + 1 лице

Еднособен апартман 2 + 2 лица или 3 + 1 лице

Двособен апартман 4 + 2 лица


Доплати:

Божиќна вечера вклучена во цената за престој на 25.12.2022!

Доплата за новогодишна вечера / задолжителна / - 85.00 eur за возрасен и 45.00 eur за дете 3 - 12.99 г.


Попусти:

Дете до 2,99 г. - бесплатно и не добиваат услуги

Прво дете 3 - 12.99 г. на дополнително легло - бесплатно на НП и плаќа 50% од цената на возрасен на ПП

Второ дете 3 - 12.99 г. на дополнително легло - 50% попуст

Прво дете на дополнително легло во период 23.12.2022 - 03.01.2023 - бесплатно сместување на ПП и плаќање само за Новогодишната вечера

Дете од 3 - 12.99 г. на редовно легло со 1 возрасен - 30% попуст од цената на возрасниот

Возрасен на дополнително легло - 30% попуст

Еднокреветна соба - 20% попуст од цената на соба


Екстра:

7=6, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12 за пристигнувања после 04.01.2023

4=3 за пристигнувања од 01.12.2022 до 22.12.2022 и од 11.03.2023 до 08.04.2023


Доплатите се од пониската цена и важат за доплатата за ПП.

Доплатите НЕ важат за туристичка!!!


ОТКАЖУВАЊА:

Не се наплаќа за откажување 50 дена пред пристигање за период:

23.12.2022 - 03.01.2023

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 16 дена пред пристигање за период:

04.01.2023 - 10.03.2023

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 14 дена пред пристигање за период:

17.12.2022 - 22.12.2022 и 11.03.2023 - 08.04.2023

По овој период се наплаќа 100%


No show се наплаќа 100 %

Локација

Цена

64.00 €

Детали

Хотел со 4 ѕвездички кој се наоѓа на 600 метри од најблиската жичарница и 1300 метри од центарот на Банско. Нуди внатрешен базен, голем спа центар, теретана и детско игралиште. Бесплатна WiFi е достапна во сите области. За своите гости овој хотел нуди можност да уживаат во широк спектар на услуги, обезбедувајќи дополнителна удобност и релаксирачки одмор, пријатното кафуле со камин во лоби барот.icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро