Хотел со 5 ѕвезди, поседува топол базен со сол од Мртво Море

Банско
img

Соби

01.12.2022 - 22.12.2022 26.02.2023 - 16.04.2023 ПП 15.01.2023 - 26.01.2023 19.02.2023 - 25.02.2023 ПП 23.12.2022 - 28.12.2022 03.01.2023 - 14.01.2023 27.01.2023 - 18.02.2023 ПП 29.12.2022 - 02.01.2023 ПП
мин. 2 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 3 ноќевања
73.00 € 82.00 € 102.00 € 121.00 €

01.12.2022 - 22.12.2022 26.02.2023 - 16.04.2023 ПП 15.01.2023 - 26.01.2023 19.02.2023 - 25.02.2023 ПП 23.12.2022 - 28.12.2022 03.01.2023 - 14.01.2023 27.01.2023 - 18.02.2023 ПП 29.12.2022 - 02.01.2023 ПП
мин. 2 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 3 ноќевања
78.00 € 91.00 € 112.00 € 140.00 €

01.12.2022 - 22.12.2022 26.02.2023 - 16.04.2023 ПП 15.01.2023 - 26.01.2023 19.02.2023 - 25.02.2023 ПП 23.12.2022 - 28.12.2022 03.01.2023 - 14.01.2023 27.01.2023 - 18.02.2023 ПП 29.12.2022 - 02.01.2023 ПП
мин. 2 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 3 ноќевања
78.00 € 83.00 € 103.00 € 120.00 €

01.12.2022 - 22.12.2022 26.02.2023 - 16.04.2023 ПП 15.01.2023 - 26.01.2023 19.02.2023 - 25.02.2023 ПП 23.12.2022 - 28.12.2022 03.01.2023 - 14.01.2023 27.01.2023 - 18.02.2023 ПП 29.12.2022 - 02.01.2023 ПП
мин. 2 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 3 ноќевања
72.00 € 82.00 € 100.00 € 114.00 €

Опис

Во цената е вклучено:

  • 1 ноќевање за лице со појадок и вечера
  • Бесплатно користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања, фитнес
  • Бесплатно користење на ски гардероба
  • Wi-Fi
  • Туристичка такса


Туристичка такса:

Дополнително се наплаќа такса за одморалиште, која се плаќа на рецепција - 1,20 лева по лице (вклучувајќи ги децата), на ден.


Mаксимум сместување:

Двокреветна соба 2 + 1 дете / 3 лица

Еднособен апартман 2 + 2 деца или 3 лица

Апартман lux - 4 + 1 лице

Двособен апартман 4 + 1 лице


Доплати:

Новогодишна вечера / задолжителна / - 120.00 еур за возрасен и 60.00 еур за дете (7 - 12.99 г.) и 30.00 еур за дете (4 - 6.99 г.)

Baby cot - 3.00 еур за cot за ден


Попусти:

Дете од 0 до 1.99 - бесплатно

Прво дете од 2 до 12.99 на дополнително легло во Апартман 1 и Апартман 2 - плаќа 18.00 еур

Второ дете од 2 до 12.99 на дополнително легло во Апартман1 - плаќа 23.00 еур

Дете од 2 до 6.99 на дополнително легло во двокреветен апартман - плаќа 18.00 еур

Еднокреветна соба + 1 дете од 2 до 12.99 на редовно легло = цена за двокреветна соба

SNG = DBL

Возрасен на дополнително легло во Апартман1 - 40% попуст

Возрасен и дете до 12.99 на 4то редовно легло во АПП ЛУКС - 60% попуст


Екстра:

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12 важат за престој во период 26.02.2023 - 16.04.2023


ОТКАЖУВАЊА:

Не се наплаќа за откажување 5 дена пред пристигање за период:

01.12.2022 - 22.12.2022 и 26.02.2023 - 16.04.2023

По овој период се наплаќа 1 ноќевање


Не се наплаќа за откажување 7 дена пред пристигање за период:

15.01.2023 - 26.01.2023 и 19.02.2023 - 25.02.2023

По овој период се наплаќа 50%


Не се наплаќа за откажување 15 дена пред пристигање за период:

23.12.2022 - 28.12.2022 и 03.01.2023 - 14.01.2023 и 27.01.2023 - 18.02.2023

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 25 дена пред пристигање за период:

29.12.2022 - 02.01.2023

По овој период се наплаќа 100%


No show - се наплаќа 100%

Локација

Цена

72.00 €

Детали

Мал хотел со 5 ѕвезди во Банско, кој комбинира дизајн на топли земјени бои и гостопримлив дух. Сместено е во омилениот дел од градот на скијачите, на само две минути пешачење од жичарницата и на непосредна близина од шопинг улицата, центарот и најпопуларните пабови во градот. На располагање на гостите нуди ресторан и зимска тераса до него, лоби бар, витамински бар, детско катче, фитнес и велнес центар, био базен со соли од Мртвото Море.icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро